Katledilen Eski CHP Tuzla İlçe Başkanının Eşi Özlem Ağırman CHP’den Aday Adayı Oldu

Katledilen CHP eski Tuzla İlçe Başkanı Tekin Ağırman’ın eşi sanatçı Özlem Ağırman CHP’den adaylık için başvuruda bulundu

Adaylık başvurusuna ilişkin açıklama yapan sanatçı ve şehir plancısı Özlem Ağırman eşinin geçtiğimiz şubat ayında şoförü tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini açıkladı.

Özlem Ağırman, ” Bu tarifsiz acıdan sonra beni iki duygu yeniden hayata bağladı; annelik ve ülkemin kadınları adına omuzlamaya ant içtiğim sonsuz mücadele….” diye konuştu.

“Hırsızların, korkakların ve hainlerin çoğaldığı bir ülkede, içinde insana can verip taşıyan bir varlığın gücüne sabrına ve cesaretine ihtiyaç vardır.” diyen Ağırman, “Bir kadının içinde ülkeler vardır. Bütün insanlık vardır; insanlık onuru vardır.” diye konuştu.

Özlem Ağırman, bu inanç ve duygu yoğunluğu ile kadınların sesine çığlık olabilmek için 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yıllardır hizmet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’den aday adayı olmaya karar verdiğini açıkladı.

Ağırman, ‘Geçmişte olduğu gibi bugünde Cumhuriyet Halk Partililer olarak daha özgür bir ülke için, savaşsız kardeşçe yaşayabilmek, kendimizi hırstan nefretten ve hoşgörüsüzlükten arındırmak için… sağduyulu bir dünya için… Bilimin ve gelişmenin bütün insanlığa mutluluk getireceği bir dünya için mücadele edeceğiz.” dedi.

11702776_1492661507712528_6261127167978782962_n

Sosyal Medya Açıklaması
Değerli dostlarım ve takipçilerimiz,
Özlem Ağırman 26. dönem milletvekilliği seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığı için bugün saat 11.00 de başvurusunu yapmış bulunmaktadır. Bu konudaki gelişmeleri sizinle yarından itibaren aşağıdaki linkten ve sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmaya başlayacağız, sizleri o sayfayı da beğenmeye davet ediyoruz.
Özlem Ağırman’ın milletvekilliği aday adaylığı ve siyasi çalışmalarını izlemek için sayfa adresimiz (5 Eylül saat 20.00 den itibaren)
Özlem Ağırman‘ın aday adaylığı başvurusu basın duyurusunu da aşağıda bulabilirsiniz. İlginize şimdiden teşekkür ederiz.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Aziz Vatandaşları, Değerli Cumhuriyet Halk Partili Yol arkadaşlarım, Sayın Basın Mensupları Hepinizin bildiği gibi sevgili eşim Sayın Tekin Ağırman 10/02/1015 tarihinde iş yerimizin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti . Bu tarifsiz acıdan sonra beni iki duygu yeniden hayata bağladı; annelik ve ülkemin kadınları adına omuzlamaya ant içtiğim sonsuz mücadele….
Değerli dostlar ”isyan haklılığa çok yakındır” okuduğum bir kitapta; yardımcısı diktatörüne şu öğüdü veriyordu ‘’Ekselans her ne yaparsak yapalım kadınlardan uzak duralım. Lakin bir ülke ancak kadınlarının canı yanmaya başladığında kıpırdar. Fakat; annelerin canı yanarsa ayağa kalkar.” İşte tam da bu ülkede artık ayağa kalma vakti gelmiştir. Evlatlarımız buğday başağı gibi biçilmekte. Daha hikayelerinin başındayken hayatları anız tarlası gibi yakılmakta. Yeri cehennemin 9. dairesinde olacak tiranların menfaatleri uğruna ülkenin her ocağından evrenin her noktasına ağıtlar yayılmakta. Uzun süredir bir kalıp içine sıkıştırılıp yaşamaya mahkum etmeye çalışıyorlar bizi. Öldürülüyoruz, dövülüyoruz, aşağılanıyoruz; bir çok Avrupa ülkesi kadınlarından daha önce sahip olduğumuz haklar bile sorgulanıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında dahi azarlanıyoruz. Oysa Dünyanın en büyük kaynağı sevgidir. Sevginin en paha biçilmez olanı ise annededir. Hırsızların, korkakların ve hainlerin çoğaldığı bir ülkede, içinde insana can verip taşıyan bir varlığın gücüne sabrına ve cesaretine ihtiyaç vardır. Bir kadının içinde ülkeler vardır. Bütün insanlık vardır; insanlık onuru vardır. İşte bu inanç ve duygu yoğunluğu ile ülkemin kadınlarının sesine çığlık olabilmek için 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yıllardır hizmet ettiğim Cumhuriyet Halk Partimden aday adayı olmaya karar verdim.
Biliyorum ki ülkemin kadınlarının sesi olursam; uyuşturucu ve silah baronlarının hamiliğini yaptığı sanal savaşa kurban edilen gençlerin, maden işçilerinin, atanamayan öğretmenlerin, asgari ücretle beli bükülen emekçilerin 15 yaşında dağa çıkartılıp eline silah verilip ölüme gönderilen çocukların emeği para etmeyen çiftçilerin çocuk gelinlerin ve daha nicelerinin sesini duyuracağım çünkü hepsinin bir annesi var.
Umutsuzluğa kapılmayacağız; üstümüze çöken bela; vahşi bir hırsın, insanlığın gelişmesinden korkanların duyduğu acının bir sonucu. Oysa ki bu ülkede herkese yetecek yer var. Ve toprak hepimizin ihtiyacını karşılayacak kadar bereketli. Hayatın bize çizdiği yol, özgürlük ve güzelliklerle dolu olabilir. Biliyorsunuz ki daha önce bu sözlerle iktidara gelenler ,sözlerini tutmadılar. Hiç bir zaman tutmayacaklar! Çünkü faşist eğilimli insanlar sadece kendilerini özgürleştirir, insanlarıda esarete mahkum ederler. Geçmişte olduğu gibi bugünde bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak bu sözleri tutmak için ,daha özgür bir ülke için, savaşsız kardeşçe yaşayabilmek, kendimizi hırstan nefretten ve hoşgörüsüzlükten arındırmak için… sağduyulu bir dünya için… Bilimin ve gelişmenin bütün insanlığa mutluluk getireceği bir dünya için mücadele edeceğiz.
Saygılarımla

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar