Başkan Kadir Topbaş Gençlik Sırrını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, genç görünümünün sırrının sağlıklı ve organik beslenmek olduğunu söyledi.
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de bulunan Yeryüzü Doğal Ürünler Pazarı’nı ziyaret etti. Pazar tezgahında bulunan ürünler hakkında üreticilerden bilgi alan Topbaş, organik ürünleri tattı. İstanbulluları organik ürünlerin üretildiği pazara davet eden Topbaş, obezitenin en büyük sebeplerinden birinin organik ve doğal beslenmemek olduğunu söyledi.
“SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BU PAZARA GELSİNLER”
Günümüzün en büyük sorunlarından birinin sağlıksız beslenmek olduğuna vurgu yapan Başkan Topbaş, “Besin kaynaklarımız kirletilmiş durumda genel olarak. Diyetisyenler ve tıp uzmanları bizleri her zaman uyarıyor. Aman ha oynanmış ürünler yemeyin diye. Şekline şemailine bakmayınız tadı lezzetli. Genleriyle oynanmamış geleneksel, yerli tohumlarla burada üretim yapılıyor. Ürünler hem işlenmiş, hem doğal haliyle pazarlanıyor bu pazarda. İstanbullular koşarak, sağlıklı yaşam için bu pazara gelsinler” dedi.
“ŞİLE DOĞAL ÜRÜNLERİN MERKEZİ OLACAK”
Şilelilere yeni bir yel değirmeni yapılacağı müjdesi veren Başkan Kadir Topbaş, Şile’nin doğal ürünlerin merkezi olacağını söyledi. Topbaş, ”Geçmişte burada bir yel değirmeni varmış. O yel değirmeni buralarda bir yerde tekrar hayata geçireceğiz. Genleriyle oynanmamış buğdayların üretimini yapıp burada ekmeğini yapıp ve köylülerin ürettiği, tereyağı, süt, yumurta gibi her türlü ürünlerin satıldığı bir merkez haline getirmeyi planlıyoruz. Şu an üzerinde duruyoruz. Yakın gelecekte burada görülecek bir güzellik olacak” diye konuştu.
“SIRRIM DOĞAL BESLENMEK”
Sağlıklı ve genç görünümünü doğal beslenmeye borçlu olduğunu belirten Başkan Topbaş, ”Özellikle hassasiyet gösteriyorum doğal beslenmeye. Bana da sırrımı soruyorlar. Dışarıda mümkün mertebe ekmek yemiyorum. Ekşi mayalı geleneksel mayalı ekmek tercih ediyorum. Yoğurt ayran dışarıda hayır. Kendi mayaladığımız yoğurdu tüketmeye hassasiyet gösteriyoruz. Şunu da söylemek isterim ürünler çok pahalı değil” ifadelerini kullandı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Topbaş’a pazar esnafları tarafından içerisinde çeşitli sebze tohumlarının bulunduğu bir sepet hediye edildi.