Staj İçin Geldiler, İngilizce Öğrettiler

- Yorumla

Amerika Birleşik Devletleri’nden staj için Maltepe Belediyesi’ne gelen 5 yüksek lisans öğrencisi, Maltepelilere ücretsiz İngilizce kursu verdi.

Uluslararası Gönüllü Ağı projesi kapsamında ABD’nin New York eyaletindeki The New School Üniversitesi’nden, Maltepe Belediyesi’ne 2 aylık staja gelen Amerikalı yüksek lisans öğrencileri, ücretsiz konuşma kulüplerinde hem halka, hem de belediye çalışanlarına yönelik İngilizce kursları verdi. Maltepe Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü, Kütüphane, Kurslar ve eğitim Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği kurs, Cumhuriyet Eğitim Merkezi ve Belediye Ana Hizmet binasında gerçekleştirildi.

DERSLER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Öğrencilerden 26 yaşındaki Colby Silver ve 39 yaşındaki Lisa Hill, belediye çalışanlarına eğitim verirken, 24 yaşındaki Eddy Pierre, 25 yaşındaki Hannah Thompson-Care ve 40 yaşındaki Carmen Smith de, halka dönük eğitim çalışmalarına katıldı.
Var olan yabancı dil bilgisini arttırmak, kelime haznesini ve telaffuzu geliştirmeye yönelik olarak düzenlenen kurslarda, eğitime katılan vatandaşlar ve 50 belediye çalışanına, 1 ay boyunca 3 ayrı grup halinde eğitim verildi.

Maltepelilerin gönlünde taht kuran eğitmenlerden Lisa Hill, Maltepelilerin İngilizce öğrenmeye yönelik çabalarını takdirle karşıladığını belirterek, “Maltepeliler, çok sıcak insanlar. Dilimize ve kültürümüze çok ilgi duyuyorlar. Aynı zamanda dışarıya karşı çok açıklar. Ben ve arkadaşlarım gönüllü olarak onlara ders verdiğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Söz verdiğimiz gibi Maltepe’yi uluslararası alana açmak ve karşılıklı ilişkileri geliştirmek adına, bir dizi projeye imza atmaya başladık. Bunlardan en önemlisi olarak gördüğüm yabancı dil konuşma kulüplerine, İngilizce ile adım attık. Açtığımız bu kurslar, bu açığı da kapatmaya yönelik olacak. Maltepeliler iş bulacak ve herkesin yüzü gülecek” dedi.

x
Yorumlar