Maltepeli Sevinç’e “hidroterapi” desteği

Burun estetiği olmak için gittiği özel bir hastanede yaşanan ihmal sonucu 2 bacağını kaybeden Sevinç Çelik, geçici protezleriyle Maltepe Belediyesi’ne bağlı Bahadır Erdoğdu Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde “hidroterapi” yapılacak.

Sevinç Çelik, 26 yaşında ve bir çocuk annesi. Burun ameliyatı için gittiği hastanede kaptığı virüsle, genç yaşında 2 bacağını kaybetti. Hayata küsen genç kadın, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın destekleriyle yeniden yaşama tutundu. Kılıç’ın tedavi sürecinde ve sonrasında tam destek verdiği genç kadın, geçici protezleri takıldıktan sonra ilk kez geçtiğimiz mayıs ayında, belediyenin düzenlediği tekne turuna katıldı.

Belediyenin kucak açtığı Sevinç Çelik, şimdi de geçici protezleriyle Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde terapi görmeye başladı. Spor hocası eşliğinde ilk terapisini gerçekleştiren Çelik, hidroterapi yöntemi ile tedavi edilecek. Belediyenin imkanlarından ücretsiz olarak yararlanacak ve psikolojik danışmanlık desteği de alacak olan genç kadına, ilk etapta dört seans fizik, dört seans havuz olmak üzere 8 seanslık bir tedavi programı uygulanacak.

BAŞKAN KILIÇ’IN MANEVİ KIZI

Çok zor günleri geride bıraktığını ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın desteğiyle yeniden hayata tutunduğunu ifade eden Çelik, “Başkanımız sayesinde süreci çok daha kolay atlattım. Şimdi yeni bir tedavi sürecindeyim. Maltepe Belediyesi’nin imkanlarından yararlanıyorum. Benim için büyük bir değişim olacak. Uzun süredir evdeydim. Protezlerime alışmaya çalışıyorum. Zaman zaman gelgitler yaşasam bile, hayat mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim” dedi. “Sevinç artık benim manevi kızımdır” diyen Başkan Ali Kılıç da, “Sevinç’i ilk tanıdığımda hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştı. Onun normal yaşamına dönmesi için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Yaşam sevgisi ile tüm zorluklarım üstesinden birlikte geleceğiz” ifadelerini kullandı.

SICAK SUYLA TEDAVİ

Bahadır Erdoğdu Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan Hidroterapi yöntemi hakkında bilgi veren spor hocası Doğan Umut Kurtulmaz, “Hidroterapi ile kas eklem kemiklerin gelişmesi için, sıcak su yöntemini uyguluyoruz. Doğuştan ya da sonradan oluşan bedensel veya nörolojik engellerin havuz içerisinde uygulanan fiziksel tedavi yöntemiyle, en alt düzeye indirilmesini sağlıyoruz. İnsanların ilaçtan çok terapiye ihtiyacı var. Sevinç’e burada, hidroterapinin yanısıra, yürüme bandı, bisiklet gibi çeşitli aletlerle fizyoterapi de yaptıracağız” diye konuştu.