CHP Sözcüsü Haluk Koç: Türkiye yönetilemiyor

Dağlıca’daki saldırının ardından toplanan CHP MYK toplantısının çıkışında açıklama yapan CHP Sözcüsü Haluk Koç, “Bu acı olayın üzerinden 24 saate yakın bir süre geçiyor. Ancak kaç şehit verdiğimizi resmi ağızlardan öğrenmiş değiliz. 13 yılın sonunda Türkiye’nin hali, bu. Türkiye yönetilemiyor.” dedi.

(İleri Haber) CHP Sözcüsü Haluk Koç, Dağlıca’daki saldırının ardından CHP MYK’nın yaptığı toplantı sonrası açıklama yaptı. Koç, “Söylenecek çok söz var ama bugün günü değil. Bunu biliyoruz. Bu acı olayın üzerinden 24 saate yakın bir süre geçiyor. Ancak kaç şehit verdiğimizi resmi ağızlardan öğrenmiş değiliz. 13 yılın sonunda Türkiye’nin hali, bu. Türkiye yönetilemiyor.” dedi.

CHP Sözcüsü Haluk Koç’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“ASIL SORUMLUNUN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

“Bu ülkede şehit sayısı arttıkça siyaset borsasında kendi hissesinin yükselmesini umanlar var. Sizler de asla amaçlarınıza ulaşamayacaksınız. Sizlerin bir oyununuz varsa bu milletin de bir irfanı var. O irfan karşısında oyunlarınız bozulacak. Bütün bu olayların temel sorumlusu aranıyorsa aslında onun kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Kimin bu kandan temel sorumlu olduğunu milletimiz de biliyor. Çok şey söylenebilir ancak biz yaşadıklarımıza büyük açıdan bakmak zorundayız.

“TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR”

Söylenecek çok söz var ama bugün günü değil. Bunu biliyoruz. Bu acı olayın üzerinden 24 saate yakın bir süre geçiyor. Ancak kaç şehit verdiğimizi resmi ağızlardan öğrenmiş değiliz. 13 yılın sonunda Türkiye’nin hali, bu. Türkiye yönetilemiyor. Cumhurbaşkanını dünkü sözleri hakkında çok ağır şeyler söylenecekken bugün günü değil diyoruz. Bugüne kadar önce Türkiye dedik. 7 Haziran’da bu tutumuz milletimizce de tescillenmiştir.Kendimizi düşünmedik. Partimizi hiç düşünmedik.

Vatandaşlarımızın da şunu görmesini istiyoruz. Bu dönemde bölgedeki bazı şehirler adeta cephanelik haline getirildi. Mevcut cumhurbaşkanı da bunu bildiğini açıkça itiraf etti. Haziran’dan sonra da bu davranışımız milletin önünde tescillenmiştir.”

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar