LGBTİ aktvisti ve Hayri İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar hayatını kaybetti

- Yorumla

LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün danışmanı Boysan Yakar ve 4 kişi Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi Bolayır Mevkii’nde zincirleme trafik kazasında hayatını kaybetti. 1 kişi ise yaralandı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü twitter hesabından “Çalışma arkadaşımız Boysan Yakar’ı trafik kazası sonucu kaybettik. Ailesinin ve hepimizin başı sağolsun. Seni çok arayacağız Boysan…” diyerek açıklamada bulundu.

siyasihaber.org’da yer alan habere göre, Boysan Yakar LGBTİ derneklerinde aktivist olarak yer almaktaydı. Annesi ve Babası, LGBTİ ailelerin oluşturduğu LİSTAG içerisinde yer alıyordu. LGBTİ ailelerin yaşadıklarının ve mücadelelerinin anlatıldığı ”Benim Çocuğum” belgeselinde de yer almışlardı.

Boysan Yakar Şişli Belediye Başkanı Hayrı İnönü’ye danışman olduktan sonra Mustafa Sarıgül ekibinin saldırısına uğramış, Yani Akit gibi gazeteler tarafından LGBTİ olduğu için hedef gösterilmişti.

YAŞAMINI YİTİRENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Çanakkale-İstanbul karayolunun Gelibolu İlçesi Bolayır mevkiinde meydana gelen feci kazada yaşamını yitiren 5 kişinin kimlik tespitleri Gelibolu Devlet Hastanesi’nde yapıldı. Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan ve Çanakkale Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisin’de tedavi altında olan Kemal Tahiroğlu (52) yönetimindeki 06 DD 9736 plakalı otomobilde yaşamını yitiren 2 kişinin Ali Çiftçi (37) ve Sadık Toker (43) olduğu belirlendi.

34 BS 9699 plakalı otomobilde yaşamını yitiren 3 kişinin ise otomobilin sürücüsü Boysan Yakar (31), Zeliha Deniz (33) ve Mert Serçe (27) oldukları tespit edildi

lgbti-aktvisti-ve-hayri-inonu-nun-danismani-boysan-yakar-hayatini-kaybetti-68838-5

x
Yorumlar