Kartal Belediyespor, Alibeyköyspor Maçından puansız ayrıldı

- Yorumlar

İstanbul Süper Amatör Lig 4. Grup ekiplerinden Alibeyköyspor ile Kartal Belediyespor Alibeyköy Stadı’nda karşı karşıya geldiler.

Cihan Ataş, Yunus Taşkın, Samet Özkul hakem üçlüsünün yönettiği mücadeleyi ikinci yarıda attığı gollerle ev sahibi ekip Alibeyköyspor 2-0 kazandı. Maçın 4. hakemliğini ise Celal Boz yaptı.

Kartal Belediyespor’un her iki devrede birer topu direkten döndü.

Alibeyköysporlular bir posizyonda ceza sahası içerisinde topun Süleyman Sancak’ın eline çarptığı gerekçesi ile penaltı itirazında bulundu.

Kartal Belediyespor Teknik Sorumlusu Murat Güneş ikinci devrede Hakem Cihan Ataş tarafından aşırı itirazdan saha dışına gönderildi.

Alibeyköyspor’un iki golünü de kaptan Erkan Kablan attı. İlk golü 48. dakikada penaltıdan atan Erkan Kablan ikinci golü ise 85. dakikada oyuna sonradan giren Barış Hamza’nın harika pası ile attı.

Maçta Alibeyköyspor kalecisi Kaan Öztürk ve Kartal Belediyespor kalecisi İsmail Kaya gösterdikleri harika performansla sahanın yıldızları oldular.

Mücadele gücü üst düzey olan maçta ilk devre pozisyon açısından kısır geçti. Alibeyköyspor 2. devrenin hemen başında golü bulunca oyunun şekli birden değişti. Kartal Belediyespor beraberliği bulmak için Alibeyköyspor kalesine yüklenmeye başladı.

Kartal Belediyespor’un oyun kurucusu eski Alibeyköysporlu Orhan Karabay’ın organizatörlüğünde Emre Efe ve Cem Keskin’in etkili oyunu turuncu-mavili ekibi oldukça bunalttı.

71. dakikada Alibeyköyspor’dan Esad Zengin’in kırmızı kart görmesi ile Kartal temsilcisi adeta Alibeyköspor kalesini abluka altına aldı. Turuncu mavili ekibin defansının göbeğinde oynayan Barış Boylu ve Tahir Balpınar’ın üstün performansı ve kaleci Kaan Öztürk’ün harika kurtarışları Kartal Belediyespor’un gol bulmasına engel oldu.

78. dakikada Kartal Belediyespor adına günün başarılı isimlerinden Emre Efe’nin ikinci sarı karttan oyundan atılması ile oyun yeniden dengelendi.

Alibeyköyspor’da oyuna sonradan giren Barış Hamza farkını hemen gösterdi. Başarılı kanat oyuncusu 85 dakikada sağ kanattan yaptığı bindirmede iki kişiyi geçerek ceza sahasındaki Erkan Kablan’a müthiş bir asist yaptı. Erkan Kablan da güzel bir vuruşla topu ağlara gönderdi.

İlerleyen dakikalarda her iki takım da tehlikeli ataklar yapsa da zorlu müsabakayı ev sahibi Alibeyköyspor 2-0 kazandı.

Stat: Alibeyköy
Hakemler: Cihan Ataş, Yunus Taşkın, Samet Özkul
Saha Komiseri: Murat Sönük
Alibeyköyspor: Kaan Öztürk, Bektaş Berk, Esad Zengin, Tahir Balpınar, Barış Boylu, Can Demirdöven(Barış Hamza), Mert Yıldırım(Uğur Nalbantoğlu), Murat Kızılkara, Hakan Denizci, Erkan Kablan(K), Sercan Mehmet Keret
Yedekler: Nihat Altman, Uğur Nalbantoğlu, Umut Fırat, Hüseyin Oral, Cengizhan Kam, Sercan Elkılıç, Barış Hamza
Teknik Sorumlu: Zeki Ersoy
Kartal Belediyespor: İsmail Kaya, Hakan Koyun, Samet Akkaya, Süleyman Sancak, Ertan Şahin, Eren Melih Doğan, Cem Keskin, Emre Çelik(Cenk Karataş), Emre Efe, Orhan Karabay, Akın Günel
Yedekler: Ertuğrul Ertan Çan, Murat Ateş, Cenk Karataş, Erhan Kartal, Ahmet Bayraktar, Ozan Barış Acar, Yavuz Selimoğlu
Teknik Sorumlu: Murat Güneş
Kırmızı Kartlar: Dk.71 Esad Zengin / Dk.78 Emre Efe
Goller: Dk.48 ve 85 Erkan Kablan

haber: Selim Demirer -Murat Kam

x