Kılıçdaroğlu’ndan genelge: Toplu eylemlere katılmayın

- Yorumla

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu genelge yayımladı: Toplu eylemlere katılmayın. Acılar üzerinden prim yapmak isteyenlere prim vermeyin. Provokasyonlara karşı duyarlı olun.

CHP İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderdirilen genelgede “Yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına izin verilmemelidir. Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir” ifadelerine yer verdi.

Genel Sekreter Tekin ile Genel Başkan Yardımcısı Bingöl imzalı genelge şöyle:

“Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelen terör eylemleriyle, huzur ortamını sarsan toplumsal olaylar ortak geleceğimize ilişkin kaygıları arttırmaktadır.

Terörün boyutu, verdiğimiz kayıplar ve içinde bulunduğumuz tablo her geçen gün ağırlaşmaktadır. Bu tablo karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun cefakar örgütlerine büyük sorumluluk ve görev düşmektedir.

Bu dönemde, örgütlerimiz her zaman ki gibi “Önce Türkiye” diyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdürmelidir.
Bu anlamda yaşanan acıların herhangi bir provokasyona yol açmasına izin verilmemelidir.
Tam bir sağduyu ile hareket edilmelidir.
İnsanlarımızı birbirinden ayıran ve toplumsal barışı sarsan her türlü anlayışa karşı duruşumuz aynen sürdürülecektir. Nefret söylemi içeren hiçbir toplumsal olaya müsaade edilmeyecektir.
Örgütlerimizin ülkemize karşı tarihi sorumluluğunu bütün tahriklere rağmen aklın ve barışın sesi olarak yerine getirecektir.
Gereğini önemli rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

x
Yorumlar