Acımasız bankadan müşterisine 30 kuruş için icra

- Yorumlar

Kart aidatına kızıp kredi kartını iptal ettiren vatandaş 30 kuruş için icraya verileceğini hesap edemedi.

Kredi kartına gelen aidata kızan G.G. kredi kartını kapattırdı fakat banka tarafından 30 kuruş için icraya verileceğini hesap edemedi.

Banka kartını kapatan müşterisinden öyle bir intikam aldı ki şikayetçi şaşırdı kaldı. İstanbul’da yaşayan G.G. yaklaşık 15 yıldır müşterisi olduğu bankanın istemeden gönderdiği kredi kartı nedeniyle icralık oldu. Şikayetçinin sikayetvar.com’a gönderdiği şikayete göre, kart aidatı alınmayacak denilmesine rağmen kart aidatı yanıtsan bankaya sinirlendi ve kartına ait tüm borçlarını ödeyerek kredi kartını kullanıma kapattı. Aradan bir yıl geçtikten sonra aynı bankaya kredi başvurusunda bulunduğunda şaşırtıcı gerçeği öğrendi. Banka 30 kuruş için kendisini icraya vermişti.

Aynı bankaya ait başka kredi kartlarının olduğuna da dikkat çeken G.G. bankaya şikayetini şöyle dile getirdi:

Yaklaşık 15 yıldır aynı bankayla çalışıyorum düzenli olarak ödemelerimi yapıyorum. Hatta bankanın kredi değerlemesinde en yüksek notu verdiler bir çok kart gönderdiler. Son istemeden kartlarda geldi ve kartı kullandığınızda aidat alınmayacak dendi. Bende 30 TL’lik alışveriş yaptım daha sonra kart aidatı yansıdı .Bende kartı iptal etmek için başvurdum telefonla borcu kapattım kartı iptal ettim yaklaşık 8 – 9 ay sonrada kredi için başvuru yaptım. Hakkınızda kanuni takip var dediler . İptal ettiğim kartta 0. 30 kuruş borcum varmış haberim yok. Ayrıca bu zamana kadar müşterileri olmama rağmen hiç bilgilendirme de yapmadılar. Banka merkez bankasına bildirmiş, ticari hayatım gitti.

x