Bahçeşehir Koleji’nin Dragos Kampüsü açılışı gerçekleşti

- Yorumla

TEOG başarılarıyla adından sıkça söz ettiren ve kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştıran Bahçeşehir Koleji şimdi de Dragos’ta.
Açılışta konuşan Bahçeşehir Koleji Kurucusu Enver Yücel, “Çok mutlu olduğumu söylemek isterdim ama maalesef yaşanan acı olaylardan sonra söyleyemiyorum.
Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun diyorum” dedi. “Bugün Dragos’taki yeni kampüsümüzün açılışını velilerle birlikte yapmak üzere toplandık. Buradaki kampüs Türkiye’deki 71 kampüsten bir tanesi olacak.

Eğitim – öğretime verdiğimiz ehemmiyet geleceğimize olan yatırımlara bir yenisi daha ilave edildi” diye konuşan Enver Yücel, “Dragos’taki bu kampüs diğer okullar gibi fiziki koşullarından tutun sistemine kadar mükemmel donanımlara sahip bir kampüs oldu” ifadelerini kullandı.

Kampüsün bundan sonraki eğitim – öğretim yıllarında geleceğin Türkiye’sini inşa etmekte önemli farklılıklar oluşturan, iyi ve memlekete faydalı gençler yetiştiren bir kurum olmasını dileyen Yücel açıklamalarına şöyle devam etti: “Bu kampüsün fiziki yapısını özellikle çağdaş dünyadaki yeni öğrenme trendlerine uygun inşa ettik.

Biz Bahçeşehir Koleji konseptinde her kampüsü mümkün olduğu kadar aynı tarzda yapmaya çalışıyoruz. Ama her geçen gün eğitim dinamiklerindeki yenilikleri de yeni inşa ettiğimiz okullara uyarlıyoruz. Mükemmel bir okul oldu. Dilerim bundan sonra eğitim – öğretimi de bu denli iyi olur.”

Bahçeşehir Koleji Dragos Kampüsü Okul Müdürü Ayşenur Semerci ise yaptığı konuşmasında “Dünyanın süratle dönmeye devam ettiği günümüzde ulusal ve evrensel düzeyde başarılı olabilmek için bu dönüşüme ayak uydurmak zorundayız. Okullarımızı Türkiye’de bir ilke imza atarak STEM ve çift dilli eğitim programı ile kurmamızın altında yatan en önemli sebeplerden biri de budur.

Bizler, çift dilli eğitim programı oluştururken, bugün dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanılan düzeyde ders materyallerini de kendi yayıncılık birimimiz içerisinde üretir hale geldik. Misyonumuz, geleceğin Türkiye’sinde daha güçlü, daha bilgili ve daha mutlu bireyleri yetiştirmektir.

Vizyonumuzda ise değişen dünya düzenine ayak uydurmayı bilen dünya vatandaşlarının yetiştirilmesi için gerek fiziki şartlar gerekse eğitim metotları açısından dünya standartlarının üzerinde okulları Türk eğitim sistemine kazandırmak vardır” açıklamalarında bulundu.

x
Yorumlar