HAZİRAN, 12 Eylül’de Kadıköy’de

Birleşik Haziran Hareketi, 12 Eylül 1980 darbesinin, 12 Eylül 2010 referandumunun yıldönümünde ve AK Parti’nin 5. Kongresi’nin yapıldığı günde Türkiye çapında sokaklara çıkarak, “Birlikte Yaşamak için, Savaşı Durduralım” çağrısında bulunacak.

ilerihaber / Birleşik Haziran Hareketi 12 Eylül’de tüm Türkiye’de barış, kardeşlik ve özgürlük talebiyle sokaklara çıkıyor. 12 Eylül darbesinin ve 12 Eylül 201 referandumunun yoldönümünde, aynı zamanda AK Parti kongresinin toplanacağı tarihte sokağa çıkacak olan HAZİRAN, Saray diktasına karşı barış talebini yükseltecek.

Birleşik Haziran Hareketi tarafından hazırlanan basın duyurusu şu şekilde:

Birleşik Haziran Hareketi, 12 Eylül 1980 askeri darbesinde yaşanan acıları anmak, 12 Eylül rejminin mirasçısı AK Parti’yi protesto etmek ve Saray diktasının ülkemizi savaşa sürüklemekte olduğu bu günlerde barış, kardeşlik ve özgürlük talebini haykırmak amacıyla tüm Türkiye’de sokağa çıkıyor.

12 EYLÜL, AK Parti REJİMİYLE SÜRÜYOR

12 Eylül 1980’de yapılan askeri darbeyle toplum cendere altına alınmaya çalışılmış, askeri rejimin gerici, emek düşmanı, piyasacı yönelimi de 2000’lerde AK Parti eliyle süreklileştirilmişti. 12 Eylül 2010’daki referandum sonrasında önce tek parti, sonra da tek adam diktatörlüğü şeklinde ülkeyi yönetmeyi sürdüren, 7 Haziran seçimlerinin sonuçlarına rağmen iktidarı gasp eden AK Parti, 12 Eylül 2015’te 5. kongresini toplayarak ‘Yeni Türkiye’ adını verdiği Saray rejmini daha da güçlendirmenin, Türkiye halklarını birbirine kırdırmanın, ülkemizi Ortadoğu’da savaşa sokmanın planlarını yapıyor. Ancak 12 Eylül 2015’te sadece AK Parti Kongresi yok! AK Parti savaş kongresini toplarken, Türkiye’nin barışsever, emekten yana, ilerici güçleri de o gün Birleşik Haziran Hareketi’nin (HAZİRAN) çağrısıyla sokaklarda olacak.

HAZİRAN, SARAY DİKTASINA DİRENMEYE, SAVAŞI DURDURMAYA ÇAĞIRIYOR

HAZİRAN’ın İstanbul’daki 12 Eylül programı bir yürüyüş ve etkinlik olarak planlandı. 12 Eylül Cumartesi günü 19:00’da Kadıköy Boğa’da toplanacak olan Hazirancılar, saat 20:00’de Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda buluşarak bir etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikte, milletvekilleri, sanatçılar, aydınlar AK Parti’yle süren 12 Eylül rejimine karşı HAZİRAN’ın sözünü söyleyecek. Savaş kışkırtıcılığına karşı barışın sesi dillendirilecek. Etkinlikte, İlkay Akkaya’nın katılımıyla barışa türküler söylenecek.

BARIŞ, ÖZGÜRLÜK, YAŞAM, DAYANIŞMA İÇİN

HAZİRAN’ın yürüyüşü ve etkinliğinde, yaşanmakta olan savaşın vatan savunması değil KaçAk Saray’ın savaşı olduğu vurgulanacak, ülke çapında yükseltilmeye çalışılan şovenizm ve provokasyon dalgasına karşı kardeşlik çağrısı yapılacak, Cizre’de yaşanmakta olan insanlık dramına dikkat çekilecek. HAZİRAN, KaçAk Saray’daki saltanatını kaybetmek istemeyen ülkemizi ateşler içine atan Tayyip Erdoğan ve AK Parti rejimine karşı sesini yükseltmek isteyen, barıştan, özgürlükten, yaşamdan, dayanışmadan yana herkesi 12 Eylül Cumartesi günü saat 19:00’da Kadıköy Boğa Heykeli’nde buluşmaya çağırıyor.

Birlikte Yaşamak için,

Savaşı Durduralım, Saray Rejimini Yıkalım !

Birleşik HAZİRAN Hareketi İstanbul

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar