Kartal’da Model Uçak Atölyesi Sertifika Töreni Düzenlendi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Kent Konseyi tarafından yürütülen, Model Uçak Atölyesi öğrencilerinin sertifika törenine katıldı.

Kartal Stadyumu’nda gerçekleştirilen sertifika törenine; Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal Kent Konseyi Başkanı İrfan Kurtuluş ve gazeteci yazar Sunay Akın katıldı. Başkan Op. Dr. Altınok Öz, öğrencilerin yapmış oldukları model uçakları inceledi ve öğrencileri kutladı. Gençlerin spor, kültür sanat gibi aktiviteler ile ilgilenmelerinin önemine değinen Başkan Altınok Öz, bu tür eğitimleri desteklediklerinin de altını çizdi.

Eğitimlerini, Zafer Hoca ve Kadriye Akkılıç’tan alan öğrenciler, 4 kurluk eğitim süresinin sonunda sertifikalarına kavuştu. Toplamda 60 öğrencisi olan Model Uçak Atölyesi öğrencileri ilk sertifikalarını almış oldu. Sertifika dağıtımı sonrası, model uçak uçurtma yarışması düzenlendi. Yarışma sonucunda, ilk 3’e giren yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar