Maltepe’de sağlıklı kentleşme atağı

Maltepe Belediyesi sağlıklı kentleşme için TMMOB’la işbirliği yapacak

Maltepe Belediye Meclisi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı (TMMOB) meslek odaları ile Maltepe Belediyesi arasında, sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşmayla ilgili işbirliği protokolü yapılması için Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yetki verilmesini kabul etti.

Maltepe Belediye Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısının son oturumu, Meclis Birinci Başkan Vekili Ziya Hayırlıoğlu tarafından açıldı. Gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Maltepe Belediyesi ve TMMOB’ye bağlı meslek odaları arasında protokol yapılması için Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yetki verilmesine ilişkin rapor, oy çokluğuyla kabul edildi.

Protokol ile sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşma etkinliği için gerekli olan mimarlık ve mühendislik hizmetlerinin; ilgili yasalara, bilimsel esaslara ve mesleki kurallara uygun yerine getirebilmesi için meslek odalarıyla yerel yönetim arasında teknik işbirliğini sağlamak ve doğa değerlerine sahip çıkarak, karşılıklı dayanışma içerisinde yerine getirmelerinin kurallarını belirlemek amaçlanıyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar