Başkan Altınok Öz, Meclis Üyeleri ve Mahalle Birim Başkanlarıyla bir araya geldi

Başkan Altınok Öz: “Kartal kültür ve sanatın merkezi olacak”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Meclis Üyeleri ve Mahalle Birim Başkanlarıyla bir araya geldi. Kartal Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya Başkan Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Meclis Başkan Vekili Ali Ekber Şahin, Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Başkan Danışmanı Özbey Pekşen, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Birim Başkanları katıldı.

“Felsefe’nin kalbi Kartal’da atacak”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Uluslararası Felsefe Konferansının Kartal’da yapılacağını, Kartal’ın bu organizasyona ev sahipliği yapacağını söyledi. Başkan Altınok Öz, “Dünya felsefe toplantısı, Kartal’da yapılacak. Kartal Belediyesi Arkeolojik Kazı Alanında yapılacak olan organizasyona Kartal ev sahipliği yapacak. 25-26 Eylül’de yapılacak olan ‘Aşkın Metafiziği’ konulu felsefe toplantısı uluslararası boyutta olacak. Dragos’ta bulunan kazı alanı, felsefe konferansının organizasyonu için hazırlandı. İstanbul’un ve dünyanın ilgisini çekecek bir toplantı olacak.” dedi. Uluslararası Felsefe Konferansına Alain Badiou, Judith Baso, Volkan Çelebi, Slavoj Zizek ve Ahmet Soysal’ın konuşmacı olarak katılacağını belirtti.

“Kartal modanın ve finansın merkezi olmayacak”

Kartal’ın moda ve finansın merkezi olmayacağını, kültür ve sanat alanlarında Kartal’ın ilerleyeceğini vurgulayan Başkan Altınok Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın bu yılki onur sanatçısı dünyaca ünlü Arjantin’li sanatçı Adrian Villar Rojas. Troçki’nin Büyükada’da bulunan evinin önündeki denize organik malzemeler kullanarak 29 tane hayvan figürü yaptı. Bu yılki 14. İstanbul Bienali’nin konusu ‘Tuzlu su: Düşüne biçimleri üzerine bir teori’ydi. Arjantinli Adrian’ın eserleri, Kartal Belediyesi’nin sunduğu olanaklarla hazırlandı. Kartal Belediyesi olarak katkılarımızdan dolayı 14. İstanbul Bienali’nde Bülent Eczacıbaşı tarafından kültür-sanat ile ilgili plaket aldık. Kartal Belediyesi olarak kültür-sanat konusunda İstanbul’da konuşulan, öğrenilen ve tanınan bir yere geldik. Kartal olarak bu yolda da yürüyeceğiz. Kartal moda ve finans merkezi olmayacak. Kültürün ve sanatın merkezi olduğumuz takdirde Kartal’a güzel bir elbise giydirmiş olacağız. “diye konuştu.