Sunay Akın, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’e nezaket ziyaretinde bulundu

Başkan Altınok Öz: “Kültür-sanat, sosyal demokratların olmazsa olmazıdır”

Şair, yazar ve araştırmacı Sunay Akın, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Başkan Altınok Öz, Kartal’da hayata geçirilen projeleri ve kültür-sanata verdiği önemi anlattı.

Ziyaret sırasında Başkan Op. Dr. Altınok Öz ile şair ve yazar Sunay Akın, Kartal Belediyesi Sosyal Medya Grubunu ziyaret etti. Sosyal medyanın çalışmaları hakkında bilgi alan Akın, ardından Kartal Belediyesi Arkeolojik Kazı Alanı’na geçti. Burada Başkan Altınok Öz ve Sunay Akın, kazı alanı ve dünyaca ünlü heykeltıraş sanatçılarının Taş Heykel Sempozyumu’nda yaptıkları heykelleri inceledi. Kartal Belediyesi ve MonoKL Yayınları’nın işbirliği ile 25-26 Eylül tarihleri arası gerçekleşecek olan “Aşkın Metafiziği” konulu Uluslararası Felsefe Konferansı hazırlığının yapıldığı çadırı ve kazı alanını gezdi.

Sunay Akın’ın ikinci adresi ise Kartal Yakacık’ta Kartal Belediyesi tarafından yapımı devam eden havuzlu park oldu. Başkan Altınok Öz ve Sunay Akın, havuzlu parkı gezdi. Başkan Altınok Öz, havuzlu park hakkında Sunay Akına’a bilgi verdi.

Daha sonra Başkan Altınok Öz ve Sunay Akın; Tasarım, Araştırma, Katılım TAK Kartal’ın gezici otobüsünü gezdi. Burada Başkan Altınok Öz, TAK Kartal’ın gezici otobüsünün mahallerde gezerek fikirleri, projeleri olan vatandaşlara ulaşacaklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda Kartal’da kültürel ve sosyal alanlarda yapılan çalışmaları ve hizmetleri anlatan Başkan Altınok Öz, “Kültür-sanat, sosyal demokratların olmazsa olmazıdır. Bir toplum ve bir ülke, kültür ve sanatıyla kalkınabilir. Festivaller yaparak yerel sanatçılarımızı sahneye çıkarıyoruz.” dedi. Sunay Akın ise Başkan Altınok Öz’e kültüre ve sanata verdiği destekten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.