Maltepe Belediyesi’nde Bir Garip Dolandırıcılık Hikayesi

- Yorumla

Maltepe Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışan Selin Y., iddialara göre; eşinin güzel bir iş kurduğunu belirterek yüzde 100 kâr vaadiyle çalışma arkadaşları ve yakın çevresinden para topladı.
S Y., aldığı paraları 10 günlük kısa bir süre içerisinde iki katı olarak geri ödedi.

Bu yöntemle güven kazanan genç kadın, daha sonra aynı kişilerden sıra sıra daha büyük miktarlarda para toplamaya devam etti. Ancak Selin Y’nin 10 gündür işe gitmemesi üzerine alacaklılar Selin Y.’yi aramaya başladı.
Selin Y., kendisine ulaşan alacaklılara kaza geçirdiğini, raporlu olduğunu belirtti. Bir süre sonra da telefonlarını kapatarak kayıplara karıştı.

Dolandırdığı paraların 5 milyon lira olduğu belirlenen Selin Y.’a
parasını kaptıran belediye çalışanlarının durumu amirlerine anlatmasıyla Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nce idari soruşturma başlatıldı.

Ve bu doğrultuda Maltepe Belediyesi’nden kamuoyuna yapılan yazılı açıklamada belediye bünyesinde taşeron işçi kadrosunda çalıştığı belirtilen Selin Y…’ın hakkında Teftiş kurulu Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldığı bildirildi. Açıklamada şu satırlara yer verilirken,

“Belediyemizin kadrolu personeli olmayan, hizmet alımı bünyesinde görev yapan bir kişinin, kurum içi çalışanlarla girmiş olduğu borç alacak ilişkisine dair elimize ulaşan şikayet dilekçesine istinaden, Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nce gerekli idari işlem başlatılmıştır. Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nün soruşturması sonucuna göre, gerekli adli başvuru ve idari işlem yapılacaktır.

Belediyemizin adını kullanarak, vatandaşlardan para toplamaya çalışan kişilere de itibar edilmemesini, kamuoyuna önemle duyururuz” denilerek mesai arkadaşlarını dolandıran şahıs hakkında ‘belediyemiz kadrolu personeli olmayan’ şeklindeki yorum dikkat çekti.

x
Yorumlar