Maltepe’de Eğitim Seferberliği

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi eğitim seferberliği başlatan Maltepe Belediyesi, öğrencilere ücretsiz ulaşım hizmetinin ardından, kişisel gelişim ve eğitim kurslarına start veriyor. Kurslarda gösterilecek dersler arasında Çince, Farsça ve Osmanlıca da yer alıyor.

Maltepe Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kurslar Müdürlüğü tarafından, Osmanlıca’dan Farsça’ya, işaret dilinden direksiyona kadar 35 farklı alanda eğitim kursları düzenlenecek. Kurslardan yaklaşık 5 bin kişinin faydalanması bekleniyor. Hafta içi ve hafta sonu yapılacak olan kurslar İngilizce, Rusça, Osmanlıca, Çince, İspanyolca, Almanca, Farsça, Arapça, bilgisayar, işaret dili, diksiyon, drama, satranç, zumba, halk oyunları, Latin dansları, jimnastik, plates, bağlama, ritim, gitar, piyano, keman, fotoğrafçılık, resim, cilt bakımı ve makyaj, akıl oyunları, direksiyon, arama kurtarma ve ilk yardım, ebru sanatı, hat sanatı, tezhip sanatı ve seramik olarak belirlendi.

KADINLARA OKUMA-YAZMA KURSU
Bu kursların yanı sıra Maltepeli öğrencilerin sınav maratonuna destek sunmak için TEOG, YGS/LYS kursları ve etüt programları yapılacak. Öte yandan kadınlara yönelik okuma-yazma kursları da verecek olan Mesleki Eğitim ve Kurslar Müdürlüğü, geçen yıl da yaklaşık 4 bin kişiye kişisel gelişim ve eğitim kursu vermişti.
Kurslara ön kayıtlar, 28 Eylül-09 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak.