Omurilik Felçli Çocuklara Bayram Hediyesi

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin “Benimle çıkar mısın?’’ projesi kapsamında hayalleri gerçekleştirilen çocuklara bayram hediyesi Minopolis Çocuk şehrinden geldi. Hayallerindeki mesleği deneyimlemek isteyen çocuklar itfaiyeciden polise birçok mesleği tecrübe ederek bayram coşkusunu erkenden yaşamaya başladı.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin “Benimle çıkar mısın?’’ projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Proje kapsamında hayalleri gerçekleştirilen ve sosyalleşme imkanı bulan çocuklara bayram hediyesi Minopolis Çocuk şehrinden geldi. Çocukların pek çok mesleği deneyimleme şansı bulduğu Minopolis’te, proje kapsamında şehre gelen çocuklar önce bankaya giderek çeklerini bozdurdular. Ardından kendi keklerini yapma şansı bulan çocuklar daha sonra itfaiyeci olarak şehirde çıkan yangına müdahale etti. Polisten doktorluğa, gazetecilikten kargoculuğa kadar birçok mesleği deneyimleyen çocuklar oldukça eğlendi.
ÇOCUKLAR VE AİLELER PROJEDEN OLDUKÇA MEMNUN
Proje kapsamında Minopolis’i ziyaret eden çocuklar ve aileleri bu etkinliğe dahil oldukları için oldukça mutlu olduklarını ifade etti. Şehri ziyaret eden çocuklardan Yusuf Öz kendisini büyümüş gibi hissettiğini, tüm meslekleri yapmak ve ileride veteriner olmak istediğini söyledi. Yusuf’un annesi Meryem Öz de, öncelikle bu programı düzenledikleri için Omurilik Felçlileri Derneğine teşekkür ettiğini ve oğlu adına çok mutlu olduğunu belirtti. Engel durumundan dolayı herhangi bir yere gitmek için özellikle araç konusunda çok fazla sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Öz, böyle bir organizasyona dahil oldukları için çok mutlu oldukların dile getirdi. Çocuklarının sosyal aktivitelerde bulunarak mutlu olmalarının kendilerini sevindirdiğini belirten bir başka veli ise, bu uygulamaların devam etmesini istedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar