Zeytinburnu’da düğüne saldırı: 15 yaralı

- Yorumlar

Güneydoğulu bir ailenin düğününün yapıldığı salonu, basan 50 kişilik grup, pompalı tüfek, döner bıçağı, satır ve sopalarla önlerine gelene saldırdı. Saldırıda 5’i ağır olmak üzere 15 kişi yaralanırken, saldırı yaklaşık yarım saat sürdü.

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesindeki Yiğitoğlu Düğün Salonu’nda Batman Kozluklu bir ailenin nişan düğünü, gece saat 22.00 sularında bir grup tarafından basıldı. DİHA’nın geçtiği habere göre, önce 5 kişi olarak düğün salonunun kapısı önüne gelen grup, slogan attıktan sonra kapı önündekilere saldırdı.

Bu grubun hemen arkasından gelen ve sayıları git gide artarak 50’yi bulan grup, ellerindeki sopa, bıçak ve taşları düğüne gelen kitleye fırlattı. Neye uğradıklarını şaşıran düğün sahiplerinin üzerine bu seferde olay yerine gelen BMC marka bir minibüsün içinden çıkarılan pompalı tüfekle ateş açıldı.

Aracın sahibinin minibüsün kapısını açarak, araç içindeki pompalı tüfek, kuru sıkı tabanca, satır, sopa ve döner bıçaklarını saldırgan gruba teslim ettikten sonra aracını da orada terk ederek, hızla uzaklaştığı kaydedildi.

Araçtaki silah ve aletleri alan grup, pompalı tüfekle 2 el ateş ettikten sonra tüfeğin tutukluk yaptığı belirtildi. Silahtan çıkan saçmaların isabet ettiği Zeki Şayak ağır yaralandı.

Saldırgan grubun içinde çocuk ve kadınların bulunduğu, salona girmeye çalıştığı ve bunun güçlükle engellendiği öğrenildi. Grubun salona girmesi halinde bir facianın yaşanabileceği ifade edildi.

Saldırı sonucu 5’i ağır olmak üzere 15 kişi yaralandı. Yaralılar Samatya, Bakırköy, Bağcılar, Bahçelievler ve Cerrahpaşa’daki hastanelere sevk edildi.

x