Kreş öğrencileri ağız ve diş sağlığı kontrolünden geçti

Kartal’da çocuklara yönelik hassasiyetini her fırsatta dile getiren, çocukların güvenli ve sağlıklı bir ortamda iyi beslenmeleri ve yaşamın ilk öğretilerini doğru almaları için “Her mahalleye bir kreş” projesi ile kreş sayısını 5 yıl içinde 1’den 11’e çıkaran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde çalışmalarını sürdüren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hekimleri, kreşleri gezerek çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerini gerçekleştirdi.

Hekimler diş kontrollerini yaparken, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar ve Sağlık İşleri Müdürü Sevin Köker de minik öğrencilerle sohbet edip onlara destek oldu.

Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hekimleri, Kartal Belediyesi’ne bağlı; Gümüşpınar, Soğanlık Orta Mahalle, Soğanlık Yeni Mahalle, Uğurmumcu, Hürriyet, Cumhuriyet 1-2, Atalar Merkez, Atalar Şube, Kordonboyu ve Begüm Yavuz kreşlerini ziyaret ederek çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerini gerçekleştirdi.

Dişlerinde sorun tespit edilen çocukların, Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavileri yapılmak üzere kayıtları alındı. Diş hekimleri tarafından ağız ve diş kontrolleri yapılan çocuklara diş sağlığının önemi anlatılarak, diş fırçalama teknikleri eğlenceli bir şekilde anlatıldı.