Sinema tutkunlarına Maltepe Park Cinemaximum’dan engel

- Yorumlar

İstanbul Maltepe’deki Maltepe Park Alışveriş Merkezi’nde yer alan Cinemaximum Mars Sinemaları’na giden bir izleyici yaşadığı olayı bizimle paylaştı.

İşte okuyucudan gelen o mektubun tamamı:

Merhaba, sizinle yaşadığım bir olayı paylaşacağım.

Kartal ve Maltepe bölgesinde tek olmasının avantajıyla sinema tutkunlarına gelişi güzel kurallar koyarak engel olan Cinemaximum’u öncelikle izleyicisine yaşattığı engelden dolayı kınıyor bu durumun yerel yöneticilerinden mi yoksa genel bir uygulama mı olduğunu açıklamalarını ve bu yanlış uygulamadan bir an önce dönmeleri gerektiğini belirtiyorum.

Özellikle ülkemizde Kültür Bakanlığının da sinema ve sanatı desteklediği daha çok sinema filminin daha çok izleyiciyle buluşması için projelerin gündemde olduğu bir aşamada biletini almış izleyicilere engel olunmasını anlamıyoruz.. Konuya girelim;

Cinemaximum Carrefour Maltepe Park ta bayram da yaşanan bir olayı sizlerle paylaşmak istedim..

Bilindiği üzere Cinemaximum Carrefour Maltepe Park büyük bir AVM içerisinde yer alan bir çok dükkanın marketin vs. bulunduğu halka sinema hizmeti veren bir kurum.

Buraya gelen insanlar öncelikler markete uğruyor alışverişlerini yapıyor, mağaza dükkanlara uğrayıp ihtiyaçlarını alıyor, karınları açsa yemeklerini yiyor, sinema tutkunu vatandaşlar da sinemalarını izliyor..

Gel gelelim son aşamaya işte tam da burada sinemalarını izleyemiyorlar..

Cinemaxium Maltepe Park’ta poşet zulmü

Sinema biletlerini alan vatandaş, anne, baba, sevgili, arkadaş vs. içeri giriyor tam sinema salonu kapısının önünde ellerinde alışveriş yaptıkları poşetlerle giremeyecekleri söyleniyor ve bu çalışan bütün personelin etraflarında toplanarak bar fedailerinin kapıda damsız almayız gibi izlenim vererek yapılıyor..

Sinema tutkunu vatandaş buranın bir AVM olduğunu alışveriş yaptıklarını en son da sinemalarını izleyeceklerini buna engel olamamaları gerektiğini söylese de nafile sinema sorumluları, yetkilileri vatandaşların elindeki poşetleri haksız bir şekilde topluyor, vermeyenlerin de sinema izleme hakkına engel olup içeri almıyorlar..

Sinema tutkunu vatandaş bu uygulamanın haksız olduğunu söylemesine rağmen kendilerini içeri almamaya şartlanmış Cinemaximum Carrefour Maltepe Park çalışanları tarafından engelleniyor poşetlerini vermeleri dahilinde içeri girebileceklerini söylüyorlar.

Sinema tutkunu vatandaş yapıcı bir tavırla madem poşetlerimizi alıp seans bitiminde iade edeceğinizi söylüyorsunuz bize kilitli bir dolap verin eşyalarımızı dolaba koyup kilitleyelim çıkışta da alalım demesine rağmen Cinemaximum Carrefour Maltepe Park çalışanları kilitli dolaplarının olmadığını ya poşetlerini bırakıp girersiniz yada biletlerinizi iade ederiz karşılığını alıyorlar arada geçen konuşmalarda da poşetlerimizi çantamıza koysaydık bakabilecek miydiniz dendiğinde çalışan çantanıza koysaydınız görmeseydik sorun olmazdı cevabını da vermekten eksik kalmıyor ve gidin istediğiniz yere şikayet edin deyip sinema tutkunu vatandaşların sinema izlemeleri engellenip biletleri iade edilip yollanıyor.

Cinemaximum yetkilileri Sinema severleri daha çok nasıl sinemalara çekerizi düşüneceklerine insanları sinema salonlarından nasıl uzaklaştırırızın mı peşindeler yoksa bu yapılan lokal bir hata mı hata ise bunu yapan çalışanlar uyarılacak mı aynı uygulamaya devam ediliyor mu devam ediyorsanız salonunuza kilitli dolaplar koyacak mısınız yoksa elinde poşeti olan ve çalışanlarınıza vermek istemeyen biletli sinema tutkunu vatandaşların sinema izlemesine engel olmaya devam mı edeceksiniz?

x