Kartal Belediyesi, sanata ve sanatçıya desteğini sürdürüyor

ŞENER ÇEVGEN’İN RENK IŞIK VE FİGÜR SERGİSİ KARTAL BELEDİYESİ FUAYE ALANINDA AÇILDI

Kartal Belediyesi, sanata ve sanatçıya desteğini sürdürüyor. Kartal’da sanatsal çalışmaların sunulmasına katkı sağlayan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün desteğiyle Belediye ve Kültür Merkezleri’ndeki sergi alanları amatör ve profesyonel sanatçıların hizmetine sunuluyor.

Son olarak, Ressam Şener Çevgen’in kişisel Renk, Işık ve Figür sergisi Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası fuaye alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Açılışını Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt’un yaptığı sergiye, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Haydar Oğuz, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, birim müdürleri ve sanatseverler katıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt yaptığı konuşmada, “Başta Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz olmak üzere, Kartal Belediyesi olarak kültüre, sanata ve sanatçıya olan desteğimizi her zaman devam ettireceğiz” dedi. Ressam Şener Çevgen’in 14 yıllık çalışmasının ürünü olan eserlerinden 25 adet resim, sergide yer alıyor. Daha önce de sergiler açan ve katıldığı yarışmalarda ödül alan sanatçı Şener Çevgen, eserlerinde desen ağırlıklı insan ve doğa teması işlediğini belirtti. Sergideki eserlerin 14 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu ve bu sergide 25 adet eserin yer aldığını belirterek katkılarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti.

Ressam Şener Çevgen’in kişisel Renk, Işık ve Figür yağlıboya resim sergisi 7 Ekim Çarşamba gününe kadar Kartal Belediyesi fuaye alanında sanatseverlere açık olacak.