O Haberimizden Sonra Mahmut TANAL, TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi

- Yorumlar

30 Eylül 2015 tarihinde yaptığımız “Avrupa’nın en büyük adliyesinde elektrik gitti, çatı aktı…” başlıklı haberimize istinaden CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut TANAL, TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi vermiştir. Önergenin muhatabı Adalet Bakanlığı olup altta bilgilerinize sunulmuştur.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
ANKARA

Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Kenan İpek tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim. 05.10.2015
Av. Mahmut TANAL
İstanbul Milletvekili

1- İstanbul Kartal’da bulunan Kartal Adliyesi’nde 29 Eylül 2015 günü öğlen saatlerinde yağan yağmur sonrası saat 14:30 sıralarında elektriklerin kesilmesinin sebepleri nelerdir?
2- Avrupa’nın en büyük adliyesi olarak lanse edilen Kartal Adliyesi’nde her yağmur yağdığında bu tarz problemlerin yaşanmasının sebepleri nelerdir?
3- Kartal Adliyesi’nin altyapıdan kaynaklanan problemlerinin çözümü için bugüne kadar neden herhangi bir işlem yapılmamıştır?
4- Yağmur yağdığından söz konusu adliyenin çatısının akmasının sebepleri nelerdir? Bu kadar büyük paralar harcanarak yapılan bir adliyede bu tip problemler yaşanması ne kadar olağandır?
5- Yağmur sonrası elektrik kesintisi ve su basmalarının yaşandığı Kartal Adliyesi’nde bu sebeple duruşmalar ertelenmiş ve vatandaşlar asansörlerde mahsur kalmış, insanlar mağdur olmuş olduğu halde Kartal Adliyesi’nin bu sorunları neden yaşanmaya devam etmektedir?

Haberimize ulaşmak için tıklayınız

x