TAK Kartal, Esenetepe Mahallesi’nde..

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün teşviki ve desteğiyle oluşturulan TAK Kartal, Kartal’ın Arge’sini çıkarmaya devam ediyor. Kartal’ın sorunlarının çözümü için mahalleliler ile tasarımcıları bir araya getiren TAK Kartal Tasarımcıları, Esenetepe Mahallesi’nde yaptığı sokak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Esentepe Mahallesi Sarıçiğdem Sokak sakinleriyle bir araya gelen TAK Kartal ekibi, mahallenin sorunlarını yerinde keşfetmek için katılımcı etkinlikler düzenleyerek çözümler aradı.

Mahalledeki genç, yaşlı ve çocuklarından oluşan kalabalık, Tak ekibi tarafından sokağa konumlandırılan 4 metre boyundaki mukavva artı işaretine oturup mahalleleri ile alakalı sorun ve görüşlerini buraya yazdı. Tak ekibi, mahallenin sorunlarını 5 madde olarak belirledi. 4 köşeli mukavvanın bir tarafında mahalleliler, diğer tarafında ise tasarımcılar oturdu. Maket ve harita yardımıyla mahallenin sorunlarına çözüm önerileri sunuldu.

TAK Kartal ekibinin yanı sıra, TAK Kurucusu ve Şehir Plancısı Faruk Göksu, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Nuran Keriş ve Esentepe Kentsel Dönüşüm Mağdurları Dernek Başkanı Mehmet Yücel de çalışmalara katılarak mahalle sakinlerine bilgilendirmelerde bulundu.

x