CHP Kartal Katliamı Protesto Etti

- Yorumlar

Kartal CHP İlçe Örgütünün düzenlediği teröre lanet yürüyüşü ve basın açıklamasına çok sayıda partili, partisiz vatandaş ile CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları Metin Ağırman, Kadir Gökmen Öğüt, Cem Haydar Bektaş, Nurettin Sarıbal, Gülseren Böyüktaş, Birsen Tursun Demirel, Derya Şentürk destek verirken, Kartal Belediye Başkan yardımcıları Gülcemal Fidan ve Av. Hüsnü Yeşilyurt ile Kartal Cemevi Vakfı Başkanı İsmail Saçlı ve STK temsilcileri de hazır bulundular.

chp3-670x651

CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç yaptığı basın açıklaması;

Ankara’da barış isteyen halka karşı gerçekleştirilen menfur saldırının planlayıcılarını ve gerçekleştirenleri lanetliyoruz.

yaşamını yitirenlere Allah’tan Rahmet yaralılara acil şifa, tüm halkımızada başsağlığı diliyoruz.
Reyhanlı olayları ile başlayan Suruçla devam eden dünde Başkent Ankara’da gerçekleşen halk düşmanı terör katliamlarının aldığı canlar aynı zamanda her boyutuyla ülkenin birlik ve bütünlüğüne özgür yaşama karşı gerçekleştirilmiş ülke tarihinin en kanlı eylemleridir.

Bu noktaya nasıl geldiğimizin çok iyi incelenmesi gerekiyor. 400 Milletvekili isteyerek Başkanlık arzusunda olan sarayın ? Koalisyon kurulmasını engelleyenlerin ? AK Parti teek başına iktidar olmazsa ülkede kaos olur diyenlerin? Ülke toprağının her metrekaresinde halkın güvenliğini sağlamakla yükümlü olan hükümetin? Yıllardır ayrıştırma,kin ve nefret dilini her fırsatta kullanan AK Parti’nin buradaki sorumluluğu büyüktür.

Kanlı cumartesi katliamına ilişkin açıklama yapan Adalet Bakanının sırıtması,Sağlık Bakanının önümüzdeki seçim güvenliğinden bahsetmesi,96 vatandaşımızın şehit,400 vatandaşımızın yaralanmış olmasına rağmen İç İşleri Bakanının ”Güvenlik zafiyeti yoktur” diyerek istifa etmeyi akıllarının ucundan bile geçirmemeleri sorumsuzluğun ve pişkinliğin gelebileceği en son nokta değilde nedir?

Türkiye Cumhuriyetinin başkentinde Emniyet ve MİT’in kalbinde Cumhuriyet tarihinin en kanlı katliamı gerçekleştirilirken İç İşleri Bakanı çıkıpta güvenlik zafiyeti yoktur diyebiliyorsa bu yaşananların kontrol altında gerçekleşmiş olduğunun itirafımıdır? yoksa iktidarın halkımızın can güvenliğini sağlamak noktasındaki sorumluluğunu ve beceriksiliğini gizleme çabasımıdır? Katliamın failleri henüz belli olmasada ölen her vatandaşın sorumlusu hükümettir.

Cumhuriyet tarihinin kara lekesi olan Ankara’daki kanlı cumartesinin sorumluları bilmelilerki; Ülkenin ve halkın bütünlüğüne birlik ve beraberliğimize,toplumsal barışa ,özgürlük ve demokrasi taleplerimize karşı yaptıkları hertürlü fiil sonuçsuz kalacaktır.

Menfur saldırıda hayatlarını kaybedenleri saygıyla anıyoruz Ülkemizin başı sağolsun…

Erdal Kıskanç
CHP Kartal İlçe Başkanı

x