Maltepe’de dört boyutlu tiyatro keyfi

Maltepe Belediyesi’nin, Maltepeli çocuklara ve ailelerine yönelik ücretsiz düzenlediği çocuk tiyatrolarında dört boyutlu tiyatro oyunu sahnelendi.

Maltepe Belediyesi’nin, Maltepeli çocuklara ve ailelerine yönelik ücretsiz düzenlediği çocuk tiyatrolarında bu hafta sonu bir ilk gerçekleştirilerek, dört boyutlu tiyatro oyunu sahnelendi.
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM), Volkan Taha Şeker’in yazıp yönettiği, Genel Koordinatörlüğü’nü Ece Şeker’in üstlendiği, Nazım Hikmet Yıldırım, Salih Koçhan, Gizem Genç ve Esma Yavuz’un oynadığı “Gizemli Ada” isimli oyun, Toprak, Çilek, Can’ın ailelerinden habersiz kendi başlarına kamp yapmak üzere gizemli bir adaya gitmesini konu alıyor. Oyuncuların, meşaleler eşliğinde tiyatro salonundan sahneye çıkarak başlayan oyunda, sahneye kar yağdırılıp, baloncuklar ve sis dağları oluşturuldu. Üç boyutlu ses ve lazer efektleriyle çocuklar kendilerini, oyunun içinde hissetti.

“YALANCININ MUMU” SAHNEDE
TSKM’de çocuklara yönelik hafta sonu tiyatro keyfi, “Yalancının Mumu” isimli çocuk tiyatrosuyla devam etti. Oyunun anlatıcısı Hanife Çiftçi, altı metre yükseklikten bar ile sahneye indirilerek, hikâyeyi Maltepeli tiyatro severler ile paylaştı. Oyunda büyüklerinin ilgisini çekmek için yalanlar söyleyen Gizem karakterinin başından geçenler anlatılırken, yalan söylemekten kaçınmanın yanı sıra, anne babaların çocukları ile ilgilenmesi gerektiğinin de önemine dikkat çekildi.