İstanbul’da salı günü okullar tatil mi? İşte kar tatili olacak illerde son durum

- Yorumlar

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? 8 Ocak Salı günü İstanbul’da kar tatili var mı? İstanbul Valiliği Okulların tatil durumuyla ilgili açıklama yaptı mı? İşte İstanbul’da kar tatili olup olmamasıyla ilgili son dakika haberleri..

Hüseyin Avni Mutlu, basın mensuplarının eğitime ara verilip verilmeyeceği yönündeki sorusu üzerine de bunu gerektirecek bir durumun şimdilik bulunmadığını aktardı. Önemli olanın eğitimi sürdürmek olduğunu vurgulayan Mutlu, kar yağışının etkisini artırması durumunda okulların tatil edilebileceğini kaydetti.

İşte 8 Ocak Salı günü tatil olan iller…

Erzurum
Erzurum”da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Bingöl
Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

Tunceli
Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 4 ilçede okullar 2 gün, 1 ilçede ise 3 gün süreyle tatil edildi.Tunceli”de iki günden beri etkili olan kar yağışı nedeniyle, İl Sağlık Kurulu’nun aldığı karar gereği, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Ovacık, Pülümür, Nazımiye ve Hozat ilçelerinde yarından itibaren iki gün tatil edilirken, Mazgir ilçesinde ise yarından itibaren 3 gün süreyle tatil edildi.

Kars
Kars Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 7-8 Ocak günleri idari izinli sayılacakları bildirildi.

Muş
Muş”ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar Pazartesi günü için tatil edildi.

Bayburt
Bayburt’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.

Hakkari
Aşırı kar yağışı nedeniyle Hakakri’ye bağlı 132 köy ve 375 mezra yolu ulaşıma kapandı. Eğitime ise 1 günlük ara verildi.

Gümüşhane
Gümüşhane”de kar yağışının etkili olduğu 4 ilçede taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Bitlis
Bitlis”te, olumsuz hava şartları nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Ağrı
Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki köy ile YİBO”lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarını tatil ettiğini açıkladı.

 

x