En Genç Ak Partili Aday Kumru’ya Kartal’da Yoğun İlgi

Türkiye’deki bazı güçlerin 2013 yılından bu yana AK Parti’yi iktidardan indirmeyi hedeflediğini belirten AK Parti İstanbul 1’inci bölgenin en genç milletvekili adayı olan Muhammet Ali Kumru, “Daha önce başaramadıkları Sünni-Alevi, sağcı-solcu, Kürt-Türk meselesini bu sefer çok daha güçlü bir senaryoyu oynamak için karşımızdalar. Ümit ediyoruz ki, 1 Kasım’da bunları artık tekrar yaşamayacağız” dedi.
1 Kasım seçimlerinde sona yaklaşılırken, AK Parti seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. AK Parti İstanbul 1’inci Bölge’nin en genç Milletvekili Adayı olma özelliğine sahip Muhammet Ali Kumru, seçim çalışmaları kapsamında Kartal’da esnaf ve kahvehane ziyaretlerinde bulundu. Kumru, ziyaretlerinde tüm vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. Özellikle gençler tarafından yoğun ilgi gören Kumru burada yaptığı seçim değerlendirmesinde Türkiye için 1 Kasım’ın en keskin viraj olduğunu söyledi.
“BİZLERİ TEFRİKAYA AYIRMAK İSTEYEN ÇOK”
Konuşmasının başında genç nüfusun Türkiye’nin yakın tarihini anlatmakta zorluk yaşadığını belirten Kumru, “90’lı yılları, 12 Eylül’ü daha öncesini 60 ihtilalini, 71 muhturasını yaşayan buradaki arkadaşlarımız, bu beyefendilerle bu dili konuşmakta çok daha kolay oluyor” dedi.
Kumru, Türkiye’deki bazı güçlerin 2013 yılından bu yana AK Parti’yi iktidardan indirmeyi hedeflediklerini kaydederek, “Bütün bu süreçlerden sonra 90’lı yılların karanlıklarından sonra Başbakanımızın bahsettiği gibi, beyaz toroslardan sonra faili meçhul cinayetlerden sonra, 94’teki kara Çarşamba’lardan sonra, 28 Şubat meselelerinden sonra gelinen noktada artık AK Parti’nin iktidardan indirilmesini isteyen güçlerin 2013 senesinde başladıkları harekatlar oldu. Kısaca özetlemek gerekirse Gezi ve 17-25 Aralık operasyonları gibi, bundan sonra devam eden Kobani olayları gibi” diye konuştu.
7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan tabloyu hatırlatan Kumru, “7 Haziran’da ilk defa tek başına iktidar olamadığımız noktada, 20 Temmuz’da Cemil Bayık konuştu ve 21 Temmuz’da bombalar patladı.Biz diyoruz ki, eğer biz ülke olarak bir adım ileri gidemezsek bizleri geri çekmek isteyen çok. Bizleri tefrikaya ayırmak isteyen çok. Daha önce başaramadıkları Sünni-Alevi, sağcı-solcu, Kürt-Türk meselesini bu sefer çok daha güçlü bir senaryo ile oynamak için karşımızdalar. Ümit ediyoruz ki, 1 Kasım’da bunları artık tekrar yaşamayacağız” ifadelerini kullandı.
“1 KASIM EN KESKİN VİRAJ”
“Artık halkın tevehcünün çok ciddi şekilde tarafımıza yöneldiğini görüyoruz” diyen AK Partili Milletevekili Adayı, sözlerini şöyle sonlandırdı: “1 Kasım ülke için, her bir bireyimiz için, insanı özne yaptığımız bu memlekette herkesin eşit, adil bir şekilde aynı statüde olabilmesi için çok iyi bir fırsat ve son fırsat. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Her seçim için çok önemli demiştik. Ama en önemli en keskin virajdayız. Ümit ediyoruz ki, bundan sonra çok mühim bir şekilde 2023, 2071 hedeflerine doğru yürüyeceğiz.”