Kreş öğrencilerinin velilerine Aile içinde iletişim semineri düzenlendi

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile “Aile içinde iletişim” isimli bir seminer düzenledi. Kartal Belediyesi’ne bağlı kreş öğrencilerinin velilerinin katıldığı seminerde çocukların; duygusal yetkinlikleri, dil gelişimleri ve çevre ile olan etkileşimleri değerlendirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü hocaları Doç. Dr. Feyza Çorapçı ve Yrd. Doç. Dr. Elif Aysimi Duman’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere veliler de yoğun ilgi gösterdi. Kartal Belediyesi’ne bağlı Atalar Merkez Kreş’te gerçekleştirilen toplantıya; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Kartal Belediyesi Kreşler Müdürü Enif Yavuz Dipşar, kreş eğitim sorumluları, öğretmenler ve veliler katıldı. Toplantıda, kreş öğrencilerinin velilerine aile içindeki iletişimin nasıl olması gerektiği konularında
bilgi verildi. Seminerde çevresel koşullarla kalıtımsal özelliklerin çocukların gelişimini nasıl etkilediği anlatıldı. Çocukların sosyo-duygusal, dikkat ve dil becerilerinin nasıl değerlendirilebileceği paylaşıldı.

ARAŞTIRMA PROJESİ (1)

x