Facebook o özelliği tüm kullanıcılara açtı ve Facebook hakkında bilmeniz gereken 10 özellik

Sosyal medya devi Facebook’un sayfalarda izin verdiği özellik şahsi hesaplar içinde geliyor. Saat ve tarihi önceden belirleyerek paylaşımın planlanmasına imkan sağlayan bu özellik sayesinde kullanıcılar kişisel hesaplarından yaptıkları gönderileri zamanlayabilecek.

,AeUqDIrnnEuMexQdmlR5sw

1.5 milyara yakın aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal medya ağı olan Facebook yeniliklerine her geçen gün devam ediyor. İşte 1.5 milyar üyesi bulunan Facebook hakkında bilmeniz gereken 10 özellik:

dosya-paylasma,uYOlL_HhrUaSlqkZiKpXCQ

Dosya paylaşma
Facebook’taki mesaj kutusunun sağ üst köşesinde bulunan ‘dosya ekle’ butonu ile karşı tarafa dosya gönderebilirsiniz.

sik-kullanilanlar-listesi,lupxMs28BkmiJT8h73EM6w

Sık kullanılanlar listesi
Facebook’ta Twitter’dakine benzer bir liste seçeneği bulunuyor. Haber Kaynağının solunda ve profil resminizin tam altında bulunan
kısma tıklayarak beğendiğiniz paylaşımları favorilerinize kaydedebiliyorsunuz.

mobil-bildirimler,kcWMDDPjaUizEDGwrHEmrA

Mobil bildirimler
Akıllı cihazınızdaki Facebook uygulamasında ‘gizlilik ayarları’nın içinde yer alan ‘bildirimler’ seçeneğinden istediğiniz bildirimleri kapatıp açabiliyorsunuz.

paylasimlari-kaydedin,57S_tIPHrEqFx_lEtowxkg

Paylaşımları kaydedin
Arkadaş listenizdeki bir kişi tarafından yapılan paylaşımı kaydedip daha sonra inceleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için paylaşımın sol üst köşesinde bulunan ‘save this link’ (bu linki kaydet) seçeneğine tıklamanız yeterli.

facebook-gecmisinize-bakin,_nDN59Nn6UmJqVGTWTbebA

Facebook geçmişinize bakın
www.facebook.com/us adresine giren kullanıcılar Facebook’ta geçirdikleri süre boyunca yaptıklarının bir listesini görebiliyor.

hesabiniza-kimler-girmis,aoTsgwiN6US0FZIN6dq19g

Hesabınıza kimler girmiş
Facebook hesabınıza sizin dışınızda kişi veya kişiler tarafından girilip girilmediğini öğrenmek oldukça kolay. Ayarlar bölümünde yer alan “Where You’re Logged In” seçeneğine tıkladığını zaman Facebook, en son nerelerde platforma giriş yaptığınızın dökümünü çıkartıyor.

diger-mesajlar,Eoqb09E-JES_sUENHY26ZA

Diğer mesajlar
Uygulamalardan gelen mesajlar mesaj kutunuzda ayrı bir bölmede toplanıyor. Mesaj kısmının sol üst kısmında yer alan ‘other’ (Diğer mesajlar)
seçeneğine tıklayarak bu mesajlara ulaşabiliyorsunuz.

sayfayi-bas-asagi-etmek-mumkun,2xqqTnWo7ECh7ZjjAJ3gvQ

Sayfayı baş aşağı etmek mümkün
Ayarlar kısmında Genel seçeneğinin altında bulunan Dil bölümünde English (Upside Down) ana dilini seçin. bu işlemin ardından sayfanız baş aşağı hale gelecek.

tum-bildirimleri-gorebilirsiniz,B92UNqfPNEa0YEgxSwHUmg

Tüm bildirimleri görebilirsiniz
Kendi Facebook sayfanızda sağ üst köşede görebileceğiniz ‘Hareketler Dökümü’ bölümünden bugüne kadar sizinle ilgili tüm bildirimleri ve diğer hareketleri görebilirsiniz.

embed-ozelligi,xB--vNf2u0GCQOSrNGrU-g

Embed özelliği
Bir paylaşımda bulunurken sağ üst köşede bulunan ’embed post’ seçeneği sayesinde diğer platformlarda yer alan içeriği kendi sayfanızda yayınlayabilirsiniz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar