Türkiye Kupası Finali Kürek Yarışları nefes kesti

- Yorumlar

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Türkiye Kupası Finali Kürek Yarışları büyük heyecana sahne oldu. Maltepe Orhangazi Şehir Parkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Kano-Kürek Parkurundaki kupa finalinde 16 kulübün sporcuları birincilik mücadelesi verdi.

Türkiye Kürek Federasyonu’nun 2015 faaliyet takviminde yer alan ve yılın son kürek yarışı olan Türkiye Kupası Finali Kürek Yarışları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maltepe Orhangazi Şehir Parkı alanında bulunan İBB Spor Tesisleri Kano-Kürek Parkuru’nda yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen yarışlarda 16 kulüp, 175 sporcu ile mücadele etti. 1000 metrelik parkurda gerçekleştirilen Türkiye Kupası Finali Kürek Yarışları Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler, Genç Kızlar, Genç Erkekler, Kadınlar, Erkekler, Deniz Küreği ve Federe Üniversite Kulüpleri kategorilerinde düzenlendi.

Yarışların sonunda dereceye giren takım ve sporcular için kupa ve madalya töreni düzenlenirken Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven final müsabakalarını İstanbul’da gerçekleşmesinde iş birliği yaptıkları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından Federasyon ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri sporculara kupa ve madalyalarını takdim etti.

Nefes kesen yarışların sonucunda dereceye giren takımlar ise şunlar oldu:

Deniz Küreği
1. Beşiktaş
2. Türk Balıkadamlar
3. Sinop Karadeniz Yelken
4. İznik Spor

Yıldız Kızlar
1. Galatasaray
2. Fenerbahçe
3. Adana Gençlik ve Spor
4. Fethiye Belediye Spor

Genç Kızlar
1. Sakarya Gençlik Merkezi
2. Fenerbahçe
3. Şişecam Çayırova
4. Fethiye Belediye Spor
Genç Erkekler
1. Fenerbahçe
2. Galatasaray
3. Şişecam Çayırova
4. Türk Balıkadamlar
5. Hereke Nuh Çimento Kürek
6. Sakarya Gençlik Merkezi
7. Fethiye Belediye Spor

Üniversiteler
1. Koç Üniversitesi
2. Ortadoğu Teknik Üniversitesi
3. Boğaziçi Üniversitesi
Kadınlar
1. Fenerbahçe
Erkekler
2. Galatasaray
3. Fenerbahçe

IMG_3787_JPG

IMG_3788_JPG

x