Kartal’da AKP’liler Saadet Partililere saldırdı

AK Parti’liler, İstanbul Kartal’da Saadet Partili’lere saldırarak, stantlarını dağıttı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Birol Aydın, partisine yönelik saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “kutuplaşmanın ve tahammülsüzlüğünün geldiği son noktadır bu olay. Seçim standımız dağıtılıp partililerimiz darp ediliyor. Gerekçe ne? Seçim barajı sıfır dememiz. Seçimlere saatler kala yaşanan bu olay ülkedeki gerginliğin en somut örneğidir. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Ak Partili arkadaşlar tükeniş sendromu yaşıyorlar, bunun için de ne yaptıklarını bilemez hale geldiler” dedi.

Seçime saatler kala AK Parti ve Saadet Partisi arasında gerginlik yaşandı. İstanbul Kartal’da seçim çalışması yapan Saadet Partili gençlere, 30-40 kişilik AK Parti’li bir grup saldırarak çalışma yaptıkları standı yıktı. Saldırganlar stantta görevli partilileri de darp ettiler.

Kartal Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde stant çalışması yapan AK Parti’liler ve Saadet Partililer seçimlere saatler kala birbirine girdiler. Cadde üzerindeki AK Parti standında görevli partililer ikindi sularında caddenin karşı tarafında bulunan Saadet standına gelerek “Halkın kafasını karıştırıp oylarımızı çalıyorsunuz. Yüzde 10 barajı kalkmadı, niye baraj sıfır diyorsunuz.” şeklinde bağırdı.

AYDIN: TAHAMMÜLSÜZLÜĞÜN GELDİĞİ SON NOKTA

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili adayı Birol Aydın, partisine yönelik saldırı üzerine yaptığı açıklamada, “Kutuplaşmanın ve tahammülsüzlüğünün geldiği son noktadır bu olay. Seçim standımız dağıtılıp partililerimiz darp ediliyor. Gerekçe ne? Seçim barajı sıfır dememiz. Seçimlere saatler kala yaşanan bu olay ülkedeki gerginliğin en somut örneğidir. Seçimlerin huzur içinde geçmesi en büyük temennimizdir. Ak Partili arkadaşlar tükeniş sendromu yaşıyorlar, bunun için de ne yaptıklarını bilemez hale geldiler.” dedi.