Başkan Öz Milletvekili Genel Seçimi İçin Sandık Başına Gitti

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti. Başkan Altınok Öz, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde oyunu; eşi Feray Öz, kızı Zeynep Öz ve kayınvalidesi ile birlikte Kordonboyu Mahallesi Doğa Koleji 1294 numaralı sandıkta kullandı.

Sabah erken saatlerde sandık başına giden Başkan Altınok Öz, sandık görevlilerine çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Altınok Öz’e vatandaşlar ve aileleri ile sandığa gelen çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Altınok Öz, oy kullanmaya gelenler arasında bulunan 103 yaşındaki Emine Soykan ile bir süre sohbet edip yaşına rağmen vatandaşlık görevini yerine getirdiği için kendisini tebrik etti.

“Seçimler demokrasi bayramıdır”

Oy kullanmasının ardından açıklama yapan Başkan Altınok Öz, “29 Ekim, Cumhuriyet Bayramıydı. Seçimler de demokrasi bayramıdır. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Öncelikli olarak bu demokrasi bayramının; huzur ve barış içerisinde tamamlanması, en büyük dileğimizdir. İnşallah, kazasız, belasız, olaysız, en güzel şekilde, adına yakışır bir demokrasi bayramı olarak tamamlanır. Türkiye’nin huzur ve istikrara en çok ihtiyacı olduğu dönemde, sandık başına gidiyoruz.” dedi.

Konuşmasının ardından, okulları gezerek seçimleri yerinde gözlemleyen Başkan Altınok Öz, saat 17. 00’dan sonra CHP Kartal İlçe Merkezi’ne geçerek seçimleri bir süre burada takip etti.