Zoraki Damat Kartal’ı Güldürmeye Geliyor

Ayşen Gruda, Ümit Yesin, Somer Karvan, Şebnem Zorlu ve Yeliz Tozan gibi sevilen oyuncuları bir araya getiren “Zoraki Damat” isimli tiyatro oyunu, Kartallı sanatseverlerle buluşuyor.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde kültür sanat faaliyetlerini her yaştan Kartallı için çeşitlendirmeye devam ediyor. Kültür sanat etkinlikleri kapsamında; Sam Bobrick’in kaleminden Türkçeye uyarlanarak Somer Karvan tarafından yönetilen, romantik komedi türündeki ‘Zoraki Damat’ adlı oyun; 15 Kasım Pazar günü saat 19.30’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Geçtiğimiz yıllarda Kartal Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen gecede, onur ödülü alan sinema ve tiyatronun duayen ismi Ayşen Gruda da ‘Zoraki Damat’ ile yeniden Kartal sahnesinde olacak.

Oyunun konusu

Yeğenini evlendirmek isteyen bir hala ve her oyundan habersiz bir damat adayını konu alan oyunda, çılgın hala Mürüvvet’in kararı kesindir. Avukat yeğeni Şebnem’i o istemese de, yıl bitmeden evlendirecektir. Gözüne kestirdiği koca adayı da, olaydan habersiz, mali danışmanı Burhan’dır. Operasyon için düğmeye basan Mürüvvet Hala’nın tetikçisi, yıllardır her işine koşan Cabbar’dır. Burhan’la evlilik hayali kuran nişanlı Pınar, bu aşk çetesinin oyununu bozup, müstakbel eşini kurtarma yollarını ararken işler ters gitse de hala kuaförü Seyfi’yi B planı olarak tutmaktadır.

Etkinliğimiz ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.

Yer: Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
Tarih: 15 Kasım Pazar
Saat: 19.30