Vali Şahin Ziyaretlerde Bulundu

- Yorumla

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Anadolu Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliğini ziyaret etti.

İlk ziyaretini Vali Şahin, Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu’na yaptı. Ziyarette Vali Şahin’e Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu eşlik etti. Ziyaretinde kurum hakkında bilgi alan Vali Şahin, Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Memişoğlu’na çalışmalarında kolaylıklar diledi.

02.11.2012 tarihinde kurulan Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği , Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilat şeması verimlilik esasına göre 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde yeniden yapılanmıştır. Verimli ve etkin sağlık hizmeti sunulması amacıyla, sağlık hizmeti erişimine göre yapılan bölge planlamalarına uygun olarak Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterliklerinin teşkilat yapısı, hizmet alanı oluşturulmuştur.

Vali Şahin ikinci ziyaretini, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Doç Dr. Recep Demirhan’a gerçekleştirdi. Kartal’da faaliyet gösteren Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgi alan Vali Şahin, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Demirhan’ a çalışmalarında başarılar diledi.

1987 yılında 150 yataklı Devlet hastanesi olarak hizmete açılan ve 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını aldı. 2000 yılında Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini aldı. Hastane 2012 Ocak ayı itibari ile 10 ayrı binada hizmet vermektedir. 706 yatak kapasitesi ile 23 klinikte tıpta uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra hastalara üçüncü basamak sağlık hizmeti de sunmaktadır.

Vali Şahin son olarak Anadolu Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan’ı ziyaret etti. Anadolu Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç Dr. Orhan’ı ziyaret eden Vali Şahin kurum ve çalışmalar hakkında bilgi alarak ziyaretini sonlandırdı.

Adalar, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla ve Sultanbeyli ilçelerinde hizmet vermekte olan 13 hastane, bu çerçevede İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde bir araya gelmiştir.

x
Yorumlar