Öğrencilere Bilinçli Tüketici Semineri

İBB Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği, öğrencileri tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla “Bilinçli Tüketici” seminerlerine devam ediyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği, düzenlediği seminerler ile öğrencileri tüketici hakları konusunda bilinçlendirdi.
Çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşen seminerlerin ilki Pendik Abdurrahman Gazi Orta Okulu’nda yapıldı. Seminerde konuşan İBB Tüketici Hakları Zabıta Amirliği’nde görevli zabıta memurları, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’la ilgili öğrencilere bilgiler vererek; fiyat etiketi, kredi kartları, kapıdan satışlar, taksitle satış sözleşmeleri ve banka hizmetleri gibi konulara dikkat çekti. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen seminerde, öğrenciler de yaşadıkları olaylardan örnekler vererek, tüketici haklarıyla ilgili konulara vurgu yaptı. Seminerlerin ikincisi ise; Pendik Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.
Her iki seminerde öğrencilerin sorularını yanıtlayan zabıta memurları, tüketici haklarıyla ilgili yasal çözüm mercilerini de öğrencilere aktardı. Seminerlerin sonunda, tüm öğrencilere Bilinçli Tüketici Rehberleri dağıtıldı.