CHP’li Vekil Gürer’den Duygusal Veda

1 Kasım genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den milletvekili adayı olmak için Kartal Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Ömer Fethi Gürer, genel seçimler sonrası vekil seçildikten sonra Kartal Belediyesi’ne veda ziyaretinde bulundu. Burada bir konuşma yapan ı Ömer Fethi Gürer, belediye personeline yaptığı veda konuşmasında duygulandı.
1 Kasım Genel Seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Niğde Milletvekili seçilen Kartal Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, belediye personeli vedalaşmak için öğle yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen yemeğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve belediye çalışanları katıldı. Yemek sonrası bir konuşma yapan Başkan Öz, vekil Gürer’in Kartal Belediyesi’ne yaptığı hizmetlerden bahsederek, “ Ömer Fethi Gürer sizlere veda edecek. Tabi bu veda gerçek bir veda değil sizlerin Ankara’daki temsilcisi olmaya devam edecek. Onun için duygularını sizlerle paylaşacak” dedi.
Başkan Öz ile çalışmanın kendisini bilgi ve birikim açısından olumlu etkilediğini ifade eden Gürer ise, “Benim Kartal için kendi adıma söylediğim bir söz var onu tekrarlarayarak başlamak istiyorum. Belediye Başkanımız Altınok Öz ile tanıştıktan sonra 5 yıl içinden ben kendimi bir üniversite daha bitirmiş sayıyorum. Çünkü çok şey öğrendiğim hem siyaseten hem de iş anlamında çok farklı bir kimlik ile çalıştım. Benim için örnek bir modeldir. Başkan Öz, huzurunuzda kendisine içtenlikle teşekkür ediyorum. Biliyorum ki Kartal’a yapacağı çok şey olduğu gibi Türkiye’miz içinde belediyecilik anlamında bir model olmaya devam edecektir. Taşrayı ve Anadolu’yu gezdiğinizde göreceksiniz ki Kartal Belediyesi’nin yaptıkları herkesin örnek alacağı projelerden oluşuyor. Belediyeciliğin nasıl yapılacağı ve nasıl olması gerektiğini 5 yıl içindeki çalışmalarda birlikte olarak izlemenin mutluluğunu yaşıyorum”dedi.
“MÜCADELEM ÖNCE İNSAN İÇİN OLDU”
Kendisi için zor bir süreç başladığını ifade eden Gürer duygulanarak yaptığı konuşmada, “ Zor bir süreç başlıyor benim için. Çünkü sorumluluk duygusuyla gerek Kartal’ın gerek Kadıköy’ün ve tabii ki bana oy veren sahip çıkan destek olan Niğde’mizin milletvekilliğini yapacağım. Bunun yanı sıra milletvekili olmadığım her il içinde koşturacağım. Önemli olan şu, önce insan kavramıyla yaşamıma başladım. Yaşamım boyunca yalnızca önce insan kavramına, emek yüceliğine inandım. Mücadelem önce insan için oldu. Bundan sonra ki süreçte de bu duygularla davranacağım. İnanıyorum ve biliyorum çok yetenekli değerlerimiz var. Allah herkese umduğunu ve düşündüğünü nasip etsin diyorum. Sizlerle geçen süreçte ben çok mutluydum. Biraz duygusal olarak yaklaşım içindeyim. Kırdığım üzdüğüm arkadaşlardan özür diliyorum ama inanıyorum hepinizle ayrı ayrı çok güzel dostluklarımız oldu. Bundan sonrada devam edecek. Hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum”dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar