Kartalspor Galibiyet Serilerine Devam Ediyor

Yoğun maç trafiği nedeniyle üç günde bir maç yapmak zorunda kalan Kartalspor dokuz gün içerisinde oynadığı 3 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak güzel bir seri yakaladı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü sahasında oynadığı ve ilk yarısını 1-2’lik mağlubiyetle kapadığı Aydınspor 1923 karşılaşmasının ikinci yarısında büyük bir efor sarf ederek sahadan 3-2 galibiyetle ayrılmayı başaran Kartalspor maçın yorgunluğunu üzerinden atamadan İzmir deplasmanında Bucaspor’un karşısına çıktı.

Aydınspor karşılaşmasında hakem tarafından tribüne gönderilen teknik direktör Özgür Zengin, tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildiği için bu karşılaşmada takımın başında sahaya çıkamadı ve karşılaşmayı tribünden takip etti.

Yine Aydınspor karşılaşmasında gördükleri sarı kartla cezalı duruma düşen Emrah Taysi ve Samet Eser bu karşılaşmada yer alamadı. Kulüp Başkanı Binali Aydın, bu karşılaşmada da takımımızı yalnız bırakmayarak Yeni Buca Stadyumunda yerini aldı.

Teknik direktör Özgür Zengin Bucaspor karşılaşmasında sahaya kalede Yavuz Özkan, savunmada Ali Say, Burak Yılmaz, Sait Ulucan, Anıl Şahin, orta alanda Ali Kılıç, Göktuğ Taşbulak, Uğur Utlu, hücum hattında ise Emrah Kaya, Savaş Yıldızhan ve Murat Tosun onbiri ile çıktı. Enes Ünal, Aytek Öktem, Mertcan Demirer, Yusuf Ocak, Türkay Atçı, Görkem Güven ve Furkan Öztürk karşılaşmada yedek olarak soyunurken oyunun ilerleyen bölümlerinde Aytek Öktem, Mertcan Demirer ve Yusuf Ocak oyuna dahil olan isimler oldu.

Ankara bölgesi hakemlerimizden Erkan Özdamar’ın yönettiği karşılaşmada Aydın Karsavuran ve Hamdi Tondu, Özdamar’ın yardımcısı olarak bayrak kaldırdı. Özer Özden ise bu karşılaşmada dördüncü hakem olarak görev aldı.

Maçtan notlar…

Karşılaşma Kartalspor vuruşuyla başladı.

3.dakika da orta alanın solunda Murat Tosun düşürüldü, kullanılan serbest vuruşta Savaş Yıldızhan sol kanatta topla buluşup savunma arkasına sarkan Murat Tosun’la topu buluşturmak istedi fakat yardımcı hakemin kalkan ofsayt bayrağı var.

9.dakika da yarı alanımızın ortalarının sağ tarafında Murat Tosun rakibini düşürdü, rakibin paslaşarak kullandığı serbest vuruşta top taca gitti.

10.dakika da orta alanda topla buluşan Uğur, sol kanatta savunma arkasına hareketlenen Savaş’a pasını aktardı fakat Savaş’ı ikili sıkıştırmaya alan Bucaspor savunması topu oyun alanı dışına çıkana kadar kontrol altına aldı.

11.dakika da Murat Tosun orta sahada topla buluştu, savunma arkasına göndermek istediği anda Burak Can Kunt’ın darbesiyle yerde kaldı. Bu pozisyonda Burak sarı kart gördü.

14.dakika da Emre Şahin, sol kanattan yapılan orta sonrası sağ çaprazda topla buluştu, bu pozisyonda Anıl Şahin, Emre’ye çarparak yerde kaldı Emre ceza sahası içerisinde son çizgiye inerek içeri çıkartmak istedi fakat kalecimiz Yavuz Özkan ön direk dibinde topu kontrol etti.

16.dakika da Kaleci Ömer Kahveci, Batuhan İşçiler’e pasını vererek oyuna başladı, Uğur Utlu bu pozisyonda savunmanın solunda görev yapan Batuhan’a baskı yaptı ve topu kazandı, kaleye baktı kalecinin önde olduğunu gören Uğur aşırtma bir vuruşla Kartalspor’u 1-0 öne geçiren golü kaydetti. 0-1

20.dakika da orta sahanın sağında Ali Kılıç düşürüldü, serbest vuruşu Ali Say ceza sahası içerisine doğru kullandı, kaleci Ömer’le birlikte Savaş Yıldızhan topa yükseldi fakat kaleci Ömer topa sahip oldu.

23.dakika da Savaş Yıldızhan sol kanatta topla buluştu, ceza sahası içerisine koşu yapan Emrah Kaya’ya pasını vermek istedi fakat savunma son anda araya girerek topu kornere gönderdi. Kullanılan köşe vuruşunda savunma ön direkte topu uzaklaştırdı.

25.dakika da beraberlik için baskı kurmaya çalışan Bucaspor sağ kanattan taç atışı kazandı, taç atışı sonrasında top Bucaspor’lu oyuncunun eline temas edince karşılaşmanın kıdemli yardımcı hakemi bayrağını kaldırdı, bu pozisyonda oyuncularımız duraksarken karşılaşmanın orta hakemi devam kararı verdi, kaleye gönderilen şutta kaleci Yavuz topu son anda kornere tokatladı.

30. dakika da Burak Can Kunt orta alanda topu aldı, rakiplerinden sıyrıldı Melih Vardar ile verkaç yaptı ve sol kanattan bindiren Emre Şahin’e pasını aktarmak istedi fakat Emre hızlı giden topa yetişemedi.

36.dakika da atak yönünün solunda taç atışı kullandık, topla buluşan Murat Tosun, ceza sahası içerisine girdi, Murat ilk rakibinden kurtularak vurmak istedi fakat savunma son anda araya girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

37.dakika da Bucaspor tehlikeli geldi Furkan Yıldırım kaleciyle karşı karşıya kalacağı anda ofsayt bayrağı kalktı.

39.dakika da Emre Şahin sağ çaprazda topla buluştu, ceza sahasına orta yapacağı anda Göktuğ topa ayak koydu, havalanan topa Yavuz sahip oldu.

41.dakika da Emre Şahin sağ çaprazdan kaleyi denedi, kaleci Yavuz topu kontrol etti.

43.dakika da Bucaspor’dan Batuhan İşçiler, orta yaparken Ali Say ayak koydu, top havalanıp tekrardan Emre’nin önünde kaldı, son çizgiye inen Emre ceza sahası içerisine orta yaptı savunma topu uzaklaştırdı.

Karşılaşmanın ilk yarısı Kartalspor’un üstünlüğü ile tamamlanırken ikinci yarıya ev sahibi takım Bucaspor başladı.

50.dakika da Göktuğ Taşbulak, orta alanda rakibini düşürdü, ceza sahası içerisine doğru kullanılan serbest vuruşta kalecimiz topu kontrol etti.

52.dakika da ceza sol kanattan ceza sahasına giren Burak Kunt ortasını yaptı Yavuz son anda kornere tokatlamayı başardı.

56.dakika da Bucaspor’un kullandığı köşe vuruşunda Burak Yılmaz kafayla uzaklaştırmak istedi, Burak Can Kunt topla buluştu, geriden gelen Adil Demirbağ’a pasını aktardı, Adil’in şutunda savunmamıza çarparak havalanan topu kaleci Yavuz kontrol etti.

57.dakika da Bucaspor kalesini sağ çaprazdan gören bir pozisyonda Murat Tosun düşürüldü, serbest vuruşu Savaş Yıldızhan doğrudan kaleye kullandı top dışarı gitti.

59.dakika da Uğur orta alanda faul aldı, Burak Yılmaz faul atışını Emrah’a doğru kullandı. Emrah kafayla Murat Tosuna aktardı, Murat tekrardan Emrah’ın önüne atmak istemişti fakat savunma araya girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.

60.dakika da Emre Şahin, Anıl’ın kontrolünde ceza sahamıza girdi, top Emre’nin eline çarpınca karşılaşmanın hakemi düdüğünü çaldı.

69.dakika da Emre Şahin, ceza sahası önündeki Anıl Dilaver’le topu buluşturdu, Anıl Dilaver sırtı kaleye dönük vole vuruşunu yaptı kaleci Yavuz topu kontrol etti.

71.dakika da Burak Can Kurt sol çaprazdan rakiplerinden sıyrılarak vuruşunu yaptı top az farkla dışarı gitti.

79. dakika da Burak can Kunt bu sefer sağ çaprazda topla buluştu, vuruşunu yaptı Yavuz son anda kontrol etti.

83.dakika da sol çaprazda Yusuf Ocak rakibini düşürünce karşılaşmanın hakemi serbest vuruşa hükmetti, Bucaspor tüm hatlarıyla ceza sahamız içerisinde yerini aldı, kullanılan serbest vuruşta kaleci Yavuz topu kontrol etti.

84.dakika da penaltı noktasına doğru gönderilen topa Anıl dilaver’den önce Ali Say müdahale ederek tehlikeyi uzaklaştırdı.

86.dakika da rakip ceza sahasına yakın bir bölgede Uğur düşürüldü, hızlı kullanılan serbest vuruşta sağ kanatta Yusuf topla buluştu ilk rakibinden sıyrılarak Aytek Öktem’e pasını verdi, Aytek müsait pozisyonda istediği gibi vuramayınca Kartalspor bir golden oldu.

88.dakika da ceza sahamızın sağ çaprazında Burak Can Kunt ve Ali Kılıç acı içinde yerde kaldı, karşılaşmanın hakemi oyunu durdurarak sağlık ekiplerini oyun alanına davet etti. Ali Kılıç oyuna devam ederken Burak Can Kunt bu dakikadan sonra oyuna devam edemedi, oyuncu değiştirme hakkını dolduran Bucaspor bu dakikadan sonra maça 10 kişi devam etmek zorunda kaldı.

90+2.dakika da Anıl savunmanın solundan uzun oynadı, Yusuf topla buluştu ve ceza sahası solundaki Savaş’a pasını aktardı, Savaş iyi kontrol edemeyince top sola açıldı, Savaş topu kontrol eder etmez ceza sahası içerisindeki Yusuf’a ortaladı fakat savunma araya girerek tehlikeyi önledi.

90+3.dakika da Bucaspor tehlikeli geldi Yasin Avcı çaprazdan ceza sahasına girdi savunmamız kornere gönderdi. Sağ köşe gönderinden kullanılan korner atışında Aytek topu uzaklaştırdı.

Bucaspor oyunun sonlarına doğru baskısını arttırırken 90+4.dakika da sol kanattan ceza sahasına yapılan ortaya Emre Şahin ve Yasin Avcı aynı anda yükselince iki oyuncuda topa dokunamadı ve kaleci Yavuz topa sahip oldu.

90+5.dakikada sol kanattan ceza sahasına yapılan ortaya Emre Şahin hareketlendi fakat Sait Ulucan son anda topu kornere gönderdi.

90+6.dakika da atak yönünün solundan köşe vuruşu kullandılar, altıpas önünde Adil Demirbağ bomboş pozisyonda kafayı vurdu top direğin dibinden dışarı gitti.

90+6.dakika da Yavuz uzun oynadı Yusuf topla buluştu, kaleci Ömer’le karşı karşıya kaldı vuruşunu yaptı fakat Yusuf topu kaleci Ömer’e nişanladı.

Karşılaşmadan galibiyetle ayrılan Kartalspor son üç karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak bir seri yakaladı ve puanını 16’ya yükseltti. Kartalspor bu Pazar günü saat 13:30’da sahasında Gümüşhanespor’u konuk edecek.

Bucaspor: 0 – Kartalspor: 1

Stat: Yeni Buca
Hakemler: Erkan Özdamar, Aydın Karasavuran, Hamdi Tontu

Bucaspor: Ömer, Sancar, Adil, Taha Can, Batuhan (Dk. 81 Deniz), Burakcan, Ferhat, Furkan, Emre, Melih (Dk. 44 Anıl), Burak (Dk. 46 Yasin)

Kartalspor: Yavuz, Burak, Sait, Anıl, Uğur, Emrah Kaya (Dk. 72 Yusuf), Ali Say, Göktuğ (Dk. 85 Mertcan), Savaş, Murat (Dk. 68 Aytek) , Ali Kılıç

Gol: Dk. 16 Uğur (Kartalspor)
Sarı kartlar: Dk. 11 Burakcan, Dk. 45 Furkan, Dk. 75 Emre (Bucaspor), Dk. 64 Göktuğ, Dk. 81 Sait, Dk. 90 Savaş (Kartalspor)