Google Artık Telefonunu Bizzat Kendi Yapmak İstiyor

Nexus telefonlar her ne kadar Google telefonları olarak görülse de bunları LG, Motorola, Huawei gibi üçüncü şahıs firmalar üretiyor. Pek çok Nexus telefonu olan firmanın ise fiziksel olarak ürettiği bir cihaz yok ancak görünüşe göre bu durum değişmek üzere.

Google içerisinden alındığı iddia edilen bir bilgiye göre firma artık bizzat kendi telefonunu yapmayı düşünmeye başlamış. Firmanın amacı bu şekilde bir sonraki Nexus telefon üzerinde daha çok kontrolünün olmasını sağlamak. Firma bunun yanında işlemci üreticileri ile de görüşüp Android cihazlarda kullanılmak üzere ortak bir işlemci yongası oluşturma planı da yapıyormuş.

nexus_5x_

Apple ile rekabet konusunda önemli bir adım olan bu durumu Google’ı Cupertino’lu firma karşısında ne derece avantajlı duruma getirir bilinmez ancak şu anda Apple donanım, yazılım, uygulama ve servilerin hepsine tek başına sahip olduğundan ürettiği ürünler üzerinde tam kontrole sahip. Google da işletim sistemi ve cihaz tasarımını kendi kontrol ediyor. Üretimi de kontrol altına aldıktan sonra yeni Nexus’lar oldukça farklı bir noktaya gelebilir.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar