Kartallılar için akıllı ilaç kullanımı eğitimi

Kartal Belediyesi, sağlık konusunda halkı bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Sağlıklı bir yaşam için doğal ve organik beslenme ve sporun önemini her fırsatta vurgulayan ve bu alanda birçok çalışmaya imza atan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu kez de gereksiz ilaç kullanımının zararlarına dikkat çekiyor.

Bu kapsamda Kartal Belediyesi tarafından, Kartal halkını konuyla ilgili bilinçlendirmek amacıyla “Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü” dolayısıyla Akılcı İlaç Kullanımı Eğitimi verilecek. Eğitim, 20 Kasım Cuma 09.00 – 15.30 saatleri arasında Çırçır Caddesi Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirilecek. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı sağlık personeli tarafından verilecek eğitim sırasında Kartallılara ıhlamur ikram edilecek.

Bir hekim olarak, gereksiz ilaç kullanımının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, tüm Kartallıları, 20 Kasım Avrupa Antibiyotik Farkındalık Günü’nde verecekleri eğitime davet etti.