Engelli Araçlarına Belediye Neşteri

Maltepe Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek, engelli araçlarına teknik destek hizmeti başlattı.
Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü, engelli vatandaşların kullandığı tekerlekli sandalye, yatak gibi ekipmanlara anında teknik destek hizmeti başlatıldı. Başlatılan çalışmayla, engellilerin kullandığı ekipmanlarda herhangi bir arıza yaşanması durumunda, müdahalede bulunulması ya da müdahale edilemeyecek kadar arızalanmış araçların, yenileriyle değiştirilmesi amaçlanıyor.
ANINDA MÜDAHALE
Konuyla ilgili bilgi veren Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürü Nilgün Sevdiren, “Engelli kardeşlerimizin yaşamış olduğu sorunlara anında müdahale etmek adına, böyle bir çalışma başlattık. Engelli araçlarıyla ilgili ilçemiz bazında çok sıkıntı yaşadığımızı görünce, bu hizmeti başlatma kararı aldık. Şu an 2 personelimizle, bu hizmetimizi pilot uygulama olarak başlattık. Bu hizmetimizden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız, (0216) 458 99 99 numaralı hattımızdan 2052 veya 2058’i tuşlayarak taleplerini iletebilirler” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar