Kartal Belediyesi personeli oyunculuklarını sergiledi

“Neler Oluyor Bize” adlı tiyatro oyununun gala gösterimi yapıldı

Kartal Belediyesi’nde hizmet veren personelin bir araya gelerek oluşturduğu Kartal Belediye Tiyatrosu Topluluğu’nun hazırladığı “Neler Oluyor Bize” adlı tiyatro oyununun galası, Kartal Soğanlık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Oyuna; CHP Kartal İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Karyapsan Genel Müdürü Nizamettin Zorgül, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Anadolu Huzurevi sakinleri ve çok sayıda sanatsever vatandaş katıldı.

Tek perdelik komedide hünerlerini ortaya koyan belediye personeli, Kartallılardan ve mesai arkadaşlarından tam not aldı. Oyunda, güncel gelişmelere de sık sık göndermeler yapıldı. Toplumda yaşanan kültürel ve sanatsal aksaklıklar dans, müzik ve tiyatronun eşsiz olanaklarıyla sunuldu. güncel konulardan yola çıkarak hayata eleştirel bakan oyunu, Erdal Yıldırım yazıp yönetti. Müziğini ise Kartal Belediyesi THM Koro Çalıştırıcısı Özgür Doğan yaptı. Televizyon programlarının ti’ye alındığı, akıllı telefon çılgınlığının hicvedildiği ve kadına yönelik şiddetin eleştirildiği oyunun finalinde ise öldürülen Özgecan Aslan bir kez daha anıldı. Gala gösterimi sonunda, seyirci oyunu ayakta alkışladı.

Oyunun ardından tüm oyuncuları tebrik eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, oyunu yazan ve yöneten Erdal Yıldırım’a çiçek takdim ederken Kartal Belediye Tiyatrosu oyuncularına da tek tek karanfil dağıttı. Av. Hüsnü Yeşilyurt yaptığı konuşmada: “Kartal Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımızın bu yönünü çok merak etmiştim. Ama profesyonel bir oyun izlermiş gibi izledim ve keyif aldım. Mesai saatleri sonrasında emek vererek bu oyunu sahneledikleri ve bize bu güzelliği sundukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Altınok Öz ile birlikte her zaman yanlarında olacağız. Çalışmalarının devamı için destek sağlayacağız.” dedi.

Kartal Belediye Tiyatrosu Topluluğu, “Neler Oluyor Bize” adlı oyunlarını Kartal Belediyesi kültür merkezlerinde ve bazı ilçelere turneler yaparak sahnelemeye devam edecek.

NELER OLUYOR BİZE GALA 20112015 (5)

NELER OLUYOR BİZE GALA 20112015 (53)

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar