Kartal Belediyesinden 30 Kasımda “KOAH” Semineri

Kartal Belediyesi, halkı sağlık konusunda bilgilendirmeye yönelik çalışmalarına devam ediyor. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün girişimleri ve TÜSAD ( Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği ) işbirliğiyle 30 Kasım 2015 Pazartesi günü “ KOAH ( Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ) “ konulu bir seminer düzenlenecek.

Kartal Belediyesi ve TÜSAD işbirliğiyle düzenlenen seminer, 30 Kasım’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde 13.30 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Doç. Dr. Esra Ertan Yazar’ın konuşmacı olarak katılacağı seminerde KOAH’ın önlenebilir bir hastalık olduğuna dikkat çekilecek ve Kartal halkı, bu hastalıktan korunmak için alınması gereken önlemler, hastalığın belirtileri ve tedavi yöntemleri konusunda bilgilendirilecek. Seminere katılan vatandaşlardan isteyenlere, ücretsiz “Solunum Fonksiyon Testi” yapılacak.

KOAH Nedir?
KOAH, amfizem ve kronik bronşiti kapsayan bir hastalık grubudur. KOAH’ın en sık görülen özelliği, akciğerlere giren ve çıkan havayı, nefes darlığına neden olacak derecede kısıtlayabilmesidir. İlerlediği ve tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanabilir.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar