Başkan Öz Doğu Karadenizliler’in hamsi festivaline katıldı

- Yorumla

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Doğu Karadenizliler Derneği’nin düzenlediği hamsi festivaline katıldı. Başkan Altınok Öz, hamsi festivalinde yaptığı konuşmada kreş sayısını artıracaklarının müjdesini verdi.

Kartal Doğu Karadenizliler Kültür Derneği’nin bahçesinde gerçekleştirilen hamsi festivaline Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Doç. Dr. Necmi Kurt, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Gülcemal Fidan, Dr. Turgut Mermertaş ve dernek yöneticileri katıldı. Izgara hamsilerden yemek isteyenler dernek bahçesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Karadeniz folklor gruplarının gösterileri ve kemençe eşliğinde eğlenceye doyan vatandaşlar, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçenlere festivale katkılarından dolayı teşekkür etti.

“Başkan Altınok Öz STK’lara önem veren bir başkandır”

Doğu Karadenizliler Kültür Derneği Başkanı Doç. Dr. Necmi Kurt; Karadeniz kültürünün yaşatılması gerektiğini belirtti. Necmi Kurt konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekten dolayı Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederek şöyle devam etti: “Karadenizlilerin kültür özelliklerini; bu mekânda yaşatmayı düşünüyoruz. Doğu Karadenizler Kültür Derneği olarak bunu sağlayabilirsek çok mutlu oluruz. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sivil toplum örgütlerine çok önem veren bir başkandır. Bu bizim şansımızdır. Başkanımız, sivil toplum örgütleriyle yürüyen sivil bir başkandır. Bu konudaki hassasiyetinden dolayı kendisine Doğu Karadenizliler Kültür Derneği adına çok teşekkür ediyorum.”

“Kreş sayımızı önümüzdeki aylarda artıracağız”

Doğu Karadenizliler Kültür Derneği Başkanı Doç. Dr. Necmi Kurt’un ardından bir konuşma yapan Başkan Altınok Öz, göreve geldiği 2009 yılından itibaren Kartal’ı Anadolu Yakası’nın merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Bu çalışmalar kapsamında hayata geçirdiği projelerden de bahseden Başkan Altınok Öz, kreşlerin diğer belediyeler içinde bir model konumuna geldiğini belirterek kreş sayısını artıracaklarının müjdesini verdi. Başkan Altınok Öz konuşmasında: “Göreve geldiğimizde 1 kreş vardı. Çalışmalarımız sonucu kreş sayımızı 11’e çıkardık. Önümüzdeki aylarda kreş sayımızı arttıracağız.” dedi.

“Türkiye’de Cimnastik Federasyonu’na bağlı tek salon Kartal’dadır”

Konuşmasında Türkiye’de Cimnastik Federasyonu’na bağlı tek salonun Kartal’da bulunduğunu vurgulayan Başkan Altınok Öz, “Türkiye Cimnastik Federasyonu’na bağlı tek Cimnastik Salonu Kartal’dadır. Sporu destekliyorum. Çocuklarınızı cimnastiğe gönderin. Cimnastik sporuna başlamanın yaşı; 3 ila 7’dir. Cimnastik yapan çocuk, her türlü sporu yapabilir. Futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve diğer sporları rahatlıkla yapar; çünkü bütün sporların temelinde cimnastik vardır.” dedi.

DOĞU_KARADENİZLİLER_DERNEĞİ_HAMSİ_FESTİVALİ (3)

DOĞU_KARADENİZLİLER_DERNEĞİ_HAMSİ_FESTİVALİ (6)

x
Yorumlar