Maltepe’nin Çevreci Minikleri Göz Doldurdu

- Yorumlar

Maltepe Belediyesi’nin katkılarıyla geri dönüşüm atığı ve atık pil toplayan anaokulu öğrencileri, başarılı çalışmalarıyla göz doldurdu.
“Benim Çöpüm” adı altında düzenlenen geri dönüşüm etkinliğinde, Marmara Eğitim Kurumları Anaokulu öğrencileri, 3 gün boyunca evlerinden ve okullarından getirdikleri ambalaj atıklarını, geri dönüşüm kutularında toplayarak biriktirdi. Maltepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, geri dönüşüm aracıyla okula gelerek, öğrencilerin geri dönüşüm kutularında biriktirdikleri atıkların nasıl toplandığını uygulamalı olarak gösterdi. Ayrıca ekipler, atık ambalajları, kağıt atıklar, atıkların toplanması ve geri dönüşümü hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
ATIK PİL TOPLADILAR, TRAMPLEN KAZANDILAR
Maltepe Belediyesi ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile birlikte yürütülen ödüllü “Atık Pil Toplama Yarışması” kapsamında en çok atık pil de, Gökyüzü Maltepe Anaokulu öğrenciler tarafından toplandı. Başarılarından dolayı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından öğrencilere, zıplama trampleni ve topu hediye edildi.

x