Başkan Öz Engelsiz Yaşam Fuarı’nda

- Yorumlar

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda Kartal Belediyesi standında engelli vatandaşlara yönelik projeleri tanıttı. Engelli medikal teknolojilerin yer aldığı stantları gezen Başkan Altınok Öz, firma yetkilileri ile bilgi, hizmet ve projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Dünya Engelliler Günü kapsamında 3 – 6 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı’nda Kartal Belediyesi’nin standı fuarı gezen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç insanların hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve teknolojilerin tanıtıldığı fuarda Kartal Belediyesi’nin standı 11. holde yer aldı. Burada Kartal Belediyesi’nin engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve engelleri ortadan kaldırmak için geliştirdiği; Engelsiz Bilgi Evi, Engelsiz Üretim Atölyesi, Evde Kişisel Bakım ve Kuaförlük Hizmeti ile İşitme Engelliler Orkestrası projeleri tanıtıldı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi’nin standını ziyarete gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Başkan Altınok Öz firmaların stantlarını inceledi

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, fuara katılan diğer belediyelerin stantlarını ve engelli medikal teknolojilerin yer aldığı stantları gezerek incelemelerde bulundu. Mobil sağlık hizmet araçlarını ve son teknoloji engelli taşıma araçlarını yakından inceleyen Başkan Altınok Öz, firma yetkilileri ile bilgi, hizmet ve projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Op. Dr. Altınok Öz: “Engelliler sosyal yaşamın içinde olmalı”

Stantları incelemesinin ardından konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bu tür fuarlara katılarak deneyim kazandıklarını, engellilerin sosyal yaşamın içinde olmaları gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Bu tür fuarlara katılarak deneyim sahibi oluyoruz. Fuarda Kartal Belediyesi’nin engellilere yönelik çalışma örneklerini sergiliyoruz. Engelli teknolojilerini yakından inceliyoruz. Biz hizmet sektörüyüz. Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşam içinde var olmaları için çalışmalar yürütüyoruz. Bu tür fuarlar önemli. Hem personelinize fuar alışkanlığı kazandırıyorsunuz, hem de diğer belediyelerin yapmış olduğu projeleri ve engelli teknolojilerini yakından inceleme fırsatı buluyorsunuz” dedi.

ENGELSİZ YAŞAM FUARI (1)

ENGELSİZ YAŞAM FUARI (7)

x