İkizlere belediyeden sürpriz

- Yorumlar

Maltepe Belediyesi, hayata ilk merhabanın sevincini ailelerle paylaşıyor.

Maltepe Belediyesi bünyesinde yeni başlatılan bir projeyle, ilçe sınırları içerisinde yeni doğum yapan ailelere hediye paketi gönderilmeye başlandı. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Hoş geldin bebek, Maltepe seninle güzelleşecek” projesiyle, yeni doğan bebekler ve ailelerine el uzatılarak, onların sevincine ortak olunuyor.
Bu kapsamda ziyaret edilen Erdal ve Gülçin İrim çiftinin ikiz bebekleri Mert ve Burak’a, içlerinde bebek bezi, biberon, bebe şampuanı, pişik kremi, pudra, puset, kol çantası, hastane çıkışı, zıbın, eldiven ve şapka gibi bebek araç-gereçlerini içeren bir hediye paketi takdim edildi.
Hediye paketleri, kız bebekler için kırmızı, erkek bebekler için mavi olacak şekilde hazırlanırken İrim çifti, bu hizmetten çok memnun olduklarını belirterek, “İnşallah bebeklerimiz yürümeye başladıklarında Ali Başkanlarına gidecekler. Başkanımız ve belediyemize bu hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ederiz. İnanın çok mutlu olduk” dedi.
75 BEBEK ZİYARET EDİLDİ
Kasım ayında başlatılan hizmet kapsamında bugüne kadar 75 aile ziyaret edildi. Projeyle ilgili açıklama yapan Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Döner, “Anne ve bebek sağlığı konusunda, duyarlılık oluşturmak için böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Bu projenin vücut bulmasında emeği geçen başta Başkanımız Ali Kılıç olmak üzere, tüm belediye yetkililerine ve bu hizmetin sürdürülmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

x