Kartallı Miniklerin Çevre Bilinci Artıyor

- Yorumlar

Kartal Belediyesi, geleceğin teminatı çocuklar için yaşanabilir bir kent ve temiz bir çevre bilincini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

İlçe genelinde yaptığı çalışmalarla örnek teşkil eden Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bu kapsamda Kartallı çocuklara, gübre üreten Kırmızı Kaliforniya solucanı hakkında bilgilendirici uygulamalarını sürdürüyor.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine Kırmızı Kaliforniya solucanı hakkında bilgi verdi. Kars, öğrencilere, ” Yaşadığımız Dünya’yı hızla kirletiyoruz. Atıklar için yeni öneri ve projelerin gerekliliği, tartışılmaz biçimde açığa çıkmıştır. Bu nedenle çözüm odaklı düşünmek zorundayız. Pazar atıkları ve evlerde açığa çıkan meyve, sebze atıkları artık çöpe atılmak yerine dönüştürülme olanağına sahiptir. Kartal Belediyesi ve Yakacık Fen Bilimleri Okulları ortak çalışması ile Kırmız Kaliforniya Solucanlarının, atıkları gübreye dönüştüren canlılar olarak faydasını saptayınca çalışmalara başladık” dedi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği bilgilendirmenin ardından Kars, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mustafa Sarı, öğretmenler Meliha Çardaklı,Şule Köse,Neslihan Babayiğit,Viyan Karabulut ve 18 öğrenciye daha sonra Kartal Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne ait bitki serasını gezdirerek bilgi verdi.

CEVRE KIRMIZI SOLUCAN SERA GEZI (2)

x