“Rüzgarın Hatıraları” galasını Maltepe’de yapıyor

Dünya kültürlerine kapılarını açan, kültür ve sanatın merkezi Maltepe Belediyesi, 11 Aralık Cuma günü vizyona girecek “Rüzgarın Hatıraları” filminin galasına ev sahipliği yapacak.
“Sonbahar” isimli ilk uzun metrajlı filmiyle pek çok festivalden ödülle dönen, 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 3 dalda, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Müzik” ve Uluslararası Yarışma Kategorisinde “İzleyici Ödülünü” kazanan yönetmen Özcan Alper’in, üçüncü uzun metrajlı filmi “Rüzgarın Hatıraları, Maltepe’de yapılacak galayla seyirciyle buluşacak.
Başrollerinde Onur Saylak, Sofya Khandamirova, Mustafa Uğurlu, Ebru Özkan, Murat Daltaban, Menderes Samancılar ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı filmin galası Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Çekimleri İstanbul, Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film, çevirmen ve ressam Aram’ın İkinci Dünya Savaşı döneminde, siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçışını konu alıyor. Yönetmen Özcan Alper ve film oyuncularının da katılacağı film galasında, siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Saygılarımızla.
MALTEPE BELEDİYESİ BASIN MERKEZİ
0 216 458 99 99 (1250 veya 1106)
Tarih : 10.12.2015 Perşembe
Kokteyl : 18.30 Gala: 20.00
Adres : Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi
Gülsuyu Mahallesi Nar Sokak E-5 Yanyol Maltepe/İstanbul
(Gülsuyu Metro Durağı)