İşçinin CHP’li vekile 2 TL’lik isyanı

- Yorumlar

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Kartal Adliyesi’nde çalışan ve iki aydır maaş alamayan işçileri ziyaret etti. 40 yaşındaki kadın işçi “Barış Bey bu soruna bir çözüm bulun. 2 aydır evimize ekmek götüremiyoruz. Çocuğum sabahleyin cebindeki 2 lirayı bana getirdi ve ‘anne sen maaş almıyorsun bu para sende dursun’ dedi. Yeter artık Türkiye sesimizi duysun” şeklinde konuştu. İşçi kadının sözleri konuşmaya şahit olan herkesi ağlattı.

Sabah saatlerinde Kartal Adliyesi’ne gelen ve maaşlarını alamayan taşeron işçilere destek veren CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, işçilerin sorunlarını dinledi. Yarkadaş işçilere“Taşeron sistemi Türkiye’nin ayıbıdır.” İfadesini kullandı

Taşeron sistemi çağdışı bir sistemdir
Yarkadaş, taşeron sisteminin ortadan kaldırılması ve işçilerin kadroya alınması gerektiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti:“Umarım önümüzdeki günlerde meclis daha aktif bir şekilde çalışmaya başladığında taşeron işçi ayıbına son verir; tüm işçilerin iş güvenliğine sahip olduğu, işten atılma korkusu yaşamadığı, maaşlarını alıp alamama kaygısı taşımadığı bir düzeni kurabiliriz..”

2 TL’lik isyanı
Konuşmasının ardından işçilerle halay çeken Yarkadaş, bu sırada bir kadın işçinin feryadına da kulak verdi. 40 yaşlarındaki işçi kadın “Bu soruna bir çözüm bulun. 2 aydır evimize ekmek götüremiyoruz. Çocuğum sabahleyin cebindeki 2 lirayı bana getirdi ve ‘anne sen maaş almıyorsun bu para sende dursun’ dedi.

x